Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

BIRMA: Zaopatrzenie dla chrześcijan, którzy utracili pracę i domy

W miarę jak coraz więcej obywateli Birmy nawraca się do Jezusa Chrystusa, nasila się także prześladowanie chrześcijan w tym kraju. Buddyści, którzy przeszli na chrześcijaństwo mają trudności z utrzymaniem miejsc pracy, a jednocześnie są zagrożeni wypędzeniem ze swych domów. W ramach pomocy tym wierzącym The Voice of the Martyrs prowadzi w Birmie farmę rybną. Obecnie znalazły w niej schronienie i pracę dwie rodziny, które utraciły swoje dotychczasowe miejsca pracy i domy, kiedy uwierzyły w Jezusa w lipcu ubiegłego roku. Jedna z tych rodzin mieszka w chacie, w której odbywają się potajemne nabożeństwa, a druga w chacie, gdzie przechowuje się paszę dla ryb. Obie są bardzo wdzięczne Bogu za Jego zaopatrzenie. Mimo licznych trudności w gospodarstwie zakończył się odłów po drugim cyklu hodowlanym. Pomimo strat spowodowanych przez powódź i utrudnienia stwarzane przez władze farma wygenerowała pewien dochód. Zostanie on zainwestowany w zakładanie kościołów oraz usprawnienie funkcjonowania farmy, aby mogła przynosić większe zyski.

Powstanie tego gospodarstwa rybnego było możliwe także dzięki ofiarności polskich chrześcijan. Z różnorodnymi formami materialnego wspierania prześladowanych naśladowców Chrystusa można zapoznać się w dziale Pomoc materialna.

Chwalmy Boga za tych wiernych birmańskich chrześcijan. Prośmy Go, by wciąż udzielał im łaski i siły w tych trudnych warunkach (Ko 1,11). Niech Jego zaopatrzenie będzie nadal obfite na świadectwo Jego dobroci i miłosierdzia.

Źródło: The Voice of the Martyrs

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Birmy BIRMA: Zaopatrzenie dla chrześcijan, którzy utracili pracę i domy
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się