Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Zburzono kolejny kościół w Zhejiang

Prześladowania w Zhejiang w ramach kampanii prowadzonej  od początku 2014 roku dotknęły ponad 425 kościołów

 28 kwietnia kościół Shendong w Zhejiang został przymusowo wyburzony w ramach kampanii „Trzy Poprawki i Jedna Rozbiórka”, obejmującej całą prowincję. Według doniesień władze orzekły, że ziemia, na której postawiono kościół należy do rządu. Członkowie kościoła już wcześniej składali prośby do lokalnego urzędu do spraw religii oraz innych agencji rządowych o zatwierdzenie swojej lokalizacji i sfinalizowanie całej sprawy. Pozostały jednak bez odzewu.

Tuż po zburzeniu pastor kościoła skontaktował się z urzędnikiem rządowym odpowiedzialnym za tę rozbiórkę i późniejszą relokację budynku. Kiedy członkowie kościoła zostali poinformowani, że rząd potrzebuje dwóch miesięcy na znalezienie i zatwierdzenie nowego miejsca zgromadzeń zaczęli domagać się znalezienia go natychmiast. Obecnie wierni spotykają się w pobliskim lokalu klubowym.

Wyburzenie budynku miało miejsce w rocznicę wyburzenia Sanjiang, mega-kościoła w Zhejiang. Było to jedno z pierwszych i najważniejszych podobnych działań w ramach kampanii prześladowań.

Módlmy się, aby Bóg posłużył się trwającymi obecnie prześladowaniami w Zhejiang w celu rozszerzania tam Swojego Królestwa. Prośmy Go szczególnie o odwagę w wyznawaniu wiary dla członków kościoła oraz o to, by potężnie posługiwał się nimi by dotrzeć do innych ze swoją łaską. Módlmy się, aby pomimo obecnych przeszkód nie zaprzestali wspólnego spotykania się na modlitwie ufając, że Bóg wkrótce zapewni im odpowiednie nowe miejsce zgromadzeń.

Źródło: China Aid

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Zburzono kolejny kościół w Zhejiang
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się