Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Kolejny kościół w Zhejiang zrównany z ziemią

Wyburzanie kościoła Yanxia rozpoczęło się 8 czerwca 2015.Zdjęcie: China Aid

Rządowy program rozbiórek, którego ofiarą padają kościoły, nadal zbiera swoje żniwo w nadmorskiej prowincji Zhejiang. Niedawno, w miejscowości Wenling zburzony został nowo postawiony budynek oficjalnie uznanego przez państwo kościoła Yanxia. Rzekomo po to, aby zrobić miejsce na budowę nowej drogi. Przedstawiciele władz utrzymują że przywódcy kościoła zgodzili się na jego zburzenie w zamian za rekompensatę. Jednakże dokładne zbadanie sprawy wykazało, że zostali do tego zmuszeni.

W innej części prowincji zaginął chrześcijanin Zhao Lizhong. Nie ma z nim kontaktu od 9 maja, kiedy został aresztowany za to, że bronił krzyża na kościele w Pingyuan. Do tej pory ponad 425 kościołów padło ofiarą przeprowadzanej obecnie przez władze lokalne kampanii prześladowań „Trzy Poprawki i Jedna Rozbiórka”.

Z kolei w Guiyang, stolicy w prowincji Kuejczou, w ciągu dwóch tygodni dwukrotnie miał miejsce nalot na kościół domowy. Podczas nalotu 24 maja jedenastu chrześcijan zostało zatrzymanych. Inni członkowie kościoła próbujący zasięgnąć porady u swojego prawnika również zostali zatrzymani i pobici. Wszystkie zatrzymane osoby zostały już wypuszczone na wolność.

Módlmy się, aby władze prowincji Zhejiang zakończyły swoją kampanię wymierzoną przeciwko kościołom ewangelicznym. Prośmy Pana, aby umocnił licznych wierzących którzy w niej ucierpieli i dodał im odwagi, szczególnie tym, których kościoły zostały całkowicie zniszczone, aby wszystkie zgromadzenia w tej prowincji i w całych Chin były podobne do „miasta położonego na górze”, które świeci jasno i którego światło nie może się ukryć (Mt 5,14).

Źródło: China Aid

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Kolejny kościół w Zhejiang zrównany z ziemią
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się