Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Nowe prawa zagrożeniem dla wolności religijnej

Nowe rozporządzenie dotyczące bezpieczeństwa, które zostało ustalone przez chiński parlament, może prowadzić do dalszego ograniczenia wolności religijnej w Chinach. China Aid ostrzega, że treść pojawiających się tam zapisów jest „celowo niejasna” i może wywoływać dalsze „prześladowania i ataki po pretekstem zagrożenia bezpieczeństwa narodowego”. Nowe zapisy prawne mają na celu ograniczenie „zagranicznych wpływów” oraz funkcjonowania ugrupowań określanych przez ustawodawców jako „kult”.

Owo rozporządzenie dotyczące bezpieczeństwa obejmuje też swym zasięgiem Hong Kong, Makau i Tajwan. Niektórzy pastorzy pochodzący z Hong Kongu obawiają się, że mogą zostać aresztowani za działania takie jak służba chrześcijanom z kontynentu poprzez Internet, organizowanie ich wizyt, a nawet nauczanie ludzi z kontynentalnych Chin, którzy teraz mieszkają w Hong Kongu.

1 lipca, w dniu wejścia rozporządzenia w życie, pastor z Hong Kongu, Wu Xiaohe, został wezwany przez Biuro do Spraw Religii w mieście Shenzhen. Powiedziano mu, że nie może dalej zapraszać do Hong Kongu chrześcijan zamieszkałych na kontynencie, aby ich szkolić. Urzędnicy powiedzieli mu, że podobne wezwania otrzymało „przynajmniej 300 liderów chrześcijańskich”.

Pamiętajmy o naszych braciach i siostrach w Chinach. Módlmy się, aby władze państwowe nie uważały Kościoła za zagrożenie, ale raczej za pozytywną siłę, która przynosi korzyści całemu społeczeństwu. Prośmy Boga, aby dalej chronił wzrost swojego Kościoła w tej części świata, powołując do swego Królestwa nawet tych, którzy próbują ograniczyć wolność religijną. Módlmy się również o mądrość dla liderów chrześcijańskich, by stale mieli świadomość, że „Pan miłuje prawo i nie opuszcza swoich wiernych” (Ps 37,28).

Źródło: China Aid, Release International

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Nowe prawa zagrożeniem dla wolności religijnej
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się