Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Zaginął prawnik Zhang Kai

Zhang Kai (po prawej) w Waszyngtonie

W styczniu ubiegłego roku Xia Baolong, sekretarz Komunistycznej Partii Chin w południowej, nadmorskiej prowincji Zhejiang, postanowił usunąć z pola widzenia wszystko, co kojarzy się z chrześcijaństwem. Pod pretekstem troski o bezpieczeństwo i piękno krajobrazu, nakazał zniszczenie wielu krzyży i budynków kościelnych. Jak dotąd decyzje sekretarza dotknęły około 1200-1500 kościołów i przyczyniły się do aresztowania kilku pastorów oraz starć z policją, w których zostali ranni liczni wierzący.

W obronie zagrożonych kościołów wybitny pekiński prawnik Zhang Kai założył w lipcu 2015 roku grupę składającą się z 30 chrześcijańskich prawników, znaną jako „Prawnicy w Obronie Krzyża”. Kilka tygodni temu chińskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły symultaniczne nocne ataki na miasto Wenzhou, podczas których zatrzymano Zhanga Kai oraz jego asystenta Liu Penga, a także kilku miejscowych pastorów. Jak podaje jeden z pracowników Zhanga, nikt, nawet jego najbliższa rodzina, nie został jak dotąd poinformowany o obecnej sytuacji prawnika i miejscu jego przebywania.

Zhang prawdopodobnie został oskarżony o stwarzanie zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa i przewodzenie zgromadzeniom przeciwko porządkowi publicznemu, za co przewidziana jest kara sześciu miesięcy w tajnym więzieniu. Istnieją poważne obawy o jego bezpieczeństwo.

Módlmy się, aby Pan podtrzymywał, chronił i błogosławił Zhanga Kai, Liu Penga oraz wszystkich prawników zaangażowanych w obronę praw człowieka, a także więzionych lub zagrożonych uwięzieniem pastorów w Chinach. Wspierajmy również wszystkich wierzących, których dotknęły ostatnie represje, prosząc Pana, aby pomógł im wytrwać pomimo tej próby. Niech zło wyrządzone Jego ludowi obróci On w dobro (Rz 8,28) oraz sprawi, że duchowe oczy i serca wielu obywateli Chin otworzą się na prawdę, która pozwoli im poznać dobroć naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Źródło: Religious Liberty Prayer Bulletin

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Zaginął prawnik Zhang Kai
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się