Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Chrześcijanie przetrzymywani w „czarnych więzieniach”

Wejście do „czarnego więzienia”

Według informacji anonimowego przywódcy chrześcijańskiego z Zhejiang między 25 sierpnia a 24 października ponad 20 osób trafiło pod tzw. „nadzór mieszkalny” w miastach Wenzhou i Jinhua. Ów informator dodał, że nadal oficjalnie nie podano nazwisk zatrzymanych w Sinhua. „To jest całkowicie bezprawne” – powiedział inny informator z Wenzhou. „Są to działania typowe dla reżimu totalitarnego”.

„Nadzór mieszkalny w wyznaczonym miejscu”, określany w Chinach także mianem „czarnego więzienia”, to bardziej surowa forma pozbawienia wolności niż „zatrzymanie przestępcze”. Osoby będące pod nadzorem mieszkalnym przetrzymywane są w nieujawnionych lokalizacjach i mają zakaz kontaktowania się z członkami rodzin i prawnikami. Wielu spośród przetrzymywanych trafia pod nadzór mieszkalny z powodu „podejrzenia o kradzież, szpiegostwo, kupno i nielegalne dostarczanie tajemnic państwowych i informacji wywiadu”. Ponieważ to oskarżenie dotyczy bezpieczeństwa państwowego, władze zabraniają prawnikom kontaktowania się z będącymi pod nadzorem więźniami.

Módlmy się, by ci chrześcijanie objęci nadzorem mieszkalnym pozostali wierni Panu, nie zniechęcali się, ani nie ulegali zgorzknieniu. Prośmy Boga, by wykorzystywali oni każdą okazję do składania w więzieniu świadectwa o Chrystusie.

Źródło: China Aid

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Chrześcijanie przetrzymywani w „czarnych więzieniach”
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się