Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Kolejne krzyże siłą usuwane w Zhejiang

Ekipa demontażowa usuwa krzyż z dachu kościoła Dajing

Władze chińskie, kontynuując działania zmierzające do eliminacji chrześcijaństwa, usunęły kolejne cztery krzyże z dachów różnych kościołów. Miasto Wenzhou w prowincji Zhejiang stało się pierwszym celem reżimu, gdyż prowincja uważana jest za „Jerozolimę wschodu” z powodu liczby doskonale rozwijających się tam kościołów. By zapobiec ewentualnemu przerwaniu przez wierzących tej akcji niszczenia, przedstawiciele władz postanowili czekać do zmroku, aż kościoły opustoszeją, i dopiero wtedy zdemontować krzyże.

Według China Aid, liczba krzyży zniszczonych w Zhejiang w wyniku prowadzonej kampanii właśnie sięgnęła szacunkowych dwóch tysięcy, z czego 49 usunięto na tym terenie tylko w samym 2016 roku. Kościoły protestujące przeciwko usuwaniu krzyży zostały odcięte od wody i elektryczności, co zmusiło je do przeniesienia miejsca nabożeństw, gdyż ich budynki przestały nadawać się do użytku. Pomimo rządowych zawiadomień i nakazów naklejanych na drzwiach, wierzący podejmują ryzyko powstrzymania działań ekip demontujących. Liderzy kościołów i inni, którzy przeciwstawili się kampanii, zostali aresztowani; niektórzy z nich przepadli bez wieści.

Połączmy się w modlitwie za wszystkich dotkniętych szeroko zakrojoną kampanią niszczenia krzyży, obejmującą cały obszar prowincji Zhejiang. Niech tamtejsi chrześcijanie zostaną wspaniale zachęceni przez Pana, który obiecuje kontynuować wśród nich swoją służbę. Choć przedstawiciele władz nadal mogą usuwać wznoszące się pod chińskim niebem, kościelne krzyże, nigdy nie zdołają wykorzenić z kraju chrześcijaństwa. Co więcej, wierzymy, że Bóg przyniesie tam jeszcze bardziej gwałtowny duchowy wzrost i odnowę! Módlmy się, by „Światłość świata” jeszcze jaśniej świeciła poprzez życie tamtejszych wierzących, naświetlając Bożą prawdę do takiego stopnia, by dokonała ona rewolucji w sercach i umysłach rzeszy potrzebujących naszego zmartwychwstałego Zbawiciela – łącznie z przedstawicielami rządu, odpowiedzialnymi za kampanię przeciwko krzyżom.

Źródła: International Christian Concern, China Aid

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Kolejne krzyże siłą usuwane w Zhejiang
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się