Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Prawnik broniący praw człowieka zwolniony

Zhang Kai (po prawej) w Waszyngtonie D.C

Zhang Kai, prawnik, zatrzymany przez policję w południowo-wschodnich Chinach za występowanie w obronie kościołów dotkniętych prowadzoną przez władze prowincji Zhejiang kampanią usuwania krzyży, został niedawno zwolniony. Do tej pory nie udało się skontaktować ani z nim, ani z jego rodziną, jednak China Aid, organizacja broniąca praw chrześcijan z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, potwierdziła jego zwolnienie.

Zhang został zatrzymany w sierpniu zeszłego roku w Wenzhou, handlowym mieście prowincji Zhejiang, znanej ze swych silnych wpływów chrześcijańskich. Jednak już od dwóch lat miejscowe władze prowadzą kampanię usuwania krzyży z budynków kościołów, znajdujących się na terenie prowincji. Krótki wpis, umieszczony na koncie Zhanga na portalu społecznościowym WeChat, zawiera wiadomość, że prawnik jest już w domu: „Wróciłem bezpiecznie do swojego domu w Mongolii. Dziękuję wszystkim przyjaciołom za zainteresowanie, troskę i... pociechę. Dziękuję też policji z Wenzhou, która zajmowała się mną w tym czasie”.

Dziękujmy Bogu za Jego interwencję w sprawie zwolnienia Zhanga Kai oraz za prowadzenie i ochronę w trakcie jego pobytu w więzieniu. Módlmy się, by Pan nadal otaczał pokojem i prowadził Zhanga teraz, gdy zaczyna układać sobie życie poza więziennymi murami. Niech Boże, nadprzyrodzone działanie będzie również widoczne w życiu innych mieszkańców prowincji Zhejiang, którzy wciąż mierzą się z wyzwaniami z powodu swojej chrześcijańskiej wiary, niosąc im obfite błogosławieństwo za ich wierność pośród prób i doświadczeń.

Źródło: China Aid

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Prawnik broniący praw człowieka zwolniony
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się