Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Tragiczny wypadek podczas rozbiórki kościoła

Zniszczony kościół w Chinach

14 kwietnia ekipa rozbiórkowa otrzymała polecenie, by zrównać z ziemią kościół Beitou w Zhumadian w prowincji Henan w celu utorowania drogi nowym deweloperom, którzy przejęli własność tej lukratywnej nieruchomości. Próbując powstrzymać niszczenie budynku, przywódca kościoła, Li Jiangong, wraz ze swoją żoną Ding Cuimei, stanęli przed buldożerami. Robotnicy świadomie kontynuowali pracę, ostatecznie doprowadzając do przysypania małżonków. Li Jiangong zdołał wydostać się spod gruzów, lecz niestety nie był w stanie w porę pomóc swojej żonie.

Ktoś słyszał, jak jeden z członków ekipy rozbiórkowej tuż przed wypadkiem powiedział: „Zakopcie ich żywcem. Ja będę odpowiedzialny za ich życie”. Dwóch pracowników ekipy zostało później zatrzymanych przez miejscowe władze z powodu nacisku mediów.

Módlmy się, by Pan przyniósł wszechogarniające poczucie pociechy, pokoju i siły ocalałemu przywódcy kościoła, Li Jiangong’owi, oraz jego rodzinie, gdy godzą się ze swą nagłą, wielką stratą. Prośmy też, by inni wierzący z kościoła Beitou odczuli Jego pełną miłości obecność, by również oni mogli doświadczyć głębokiej pociechy w tym trudnym czasie. Niech Pan wykorzysta tę tragedię, by zwrócić uwagę na ciężką sytuację cierpiącego kościoła w Chinach, a także, by dotrzeć do tych, którzy rozpaczliwie potrzebują Jego przebaczenia i zbawienia, łącznie z osobami bezpośrednio odpowiedzialnymi za tę zbrodnię.

Źródła: China Aid, International Christian Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Tragiczny wypadek podczas rozbiórki kościoła
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się