Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Kolejny pastor skazany na więzienie

Yang Hua

5 stycznia 2017 r. pastor Yang Hua z kościoła Żywy Kamień w Guizhou został skazany na dwa i pół roku więzienia. W dniu rozprawy policja zablokowała dojazd do budynku sądu, zabroniono też wstępu publiczności. Funkcjonariusze „przymusowo eskortowali” żonę Yanga, Wang Hongwu, do domu, gdzie pozostawała pod nadzorem do końca dnia.

Pastor Yang, znany także jako Li Guozhi, został aresztowany ponad rok temu pod zarzutem „zdrady tajemnic państwowych”. Zarzuty dotyczące materii „tajemnic państwowych”, często kierowane wobec aktywistów i dysydentów, mogą wiązać się z różnymi restrykcjami, na przykład z zabranianiem członkom rodziny oskarżonego uczestniczenia w jego procesie. Wang powiedziała, że jej mąż zamierza odwołać się od wyroku.

Zanim pastora umieszczono w areszcie dla przestępców za „niezgodne z prawem dysponowanie tajemnicami państwowymi”, przebywał on od grudnia 2015 r. w areszcie administracyjnym pod zarzutem „utrudniania pracy wymiaru sprawiedliwości” oraz „organizowania zgromadzeń w celu zakłócenia porządku publicznego”. Zdaniem członków kościoła, aresztowanie pastora jest jednym z przejawów presji wywieranej przez władze, które chcą aby kościół został zarejestrowany albo zamknięty. W ramach obowiązujących regulacji prawnych władze dążą do zamknięcia wszystkich kościołów nie poddających się rządowej kontroli.

Po koniec ubiegłego roku władze nałożyły na kościół Żywy Kamień karę finansową w wysokości 110296 yuanów (ponad 65000 zł) utrzymując, że jego członkowie wykorzystywali budynek kościelny niezgodnie z prawem, pomimo iż wierni regularnie składali raporty z wszelkiej kościelnej działalności.

Pastor Yang wraz ze swoim współpracownikiem założył kościół Żywy Kamień w 2009 r. Kościół szybko rozrósł się od 20 do 700 osób.

Módlmy się za pastora Yanga i jego rodzinę, aby mieli siłę wytrwania w tej ciężkiej próbie. Módlmy się również, aby wierni z Kościoła Żywy Kamień nadal umacniali się w wierze.

/Źródło: Christian Solidarity Worldwide, China Aid/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Kolejny pastor skazany na więzienie
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się