Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

PAKISTAN: Dwoje chińskich studentów zabitych przez ISIS

Zamordowani studenci, Li Xinheng i Lu Ling Lina

Dwoje chińskich studentów, których pakistański rząd oskarżył o "głoszenie kazań", zostało w maju uprowadzonych i zabitych przez członków samozwańczego Państwa Islamskiego (ISIS). Młodzi chińscy obywatele, Li Xinheng i Lu Ling Lina, mieszkali w Quetta, gdzie przygotowywali się do zawodu nauczyciela w miejscowej szkole językowej.

24 maja ich samochód został zatrzymany przez mężczyzn przebranych za funkcjonariuszy policji. Studenci zostali wyciągnięci na zewnątrz i siłą zaprowadzeni do innego samochodu, podczas gdy trzeci chiński student zdołał uciec. Jakiś miejscowy, który próbował im pomóc, został postrzelony w stopę. W reakcji na zajście wojsko pakistańskie dokonało nalotu na kryjówkę bojowników ISIS, zabijając 12 z nich. Niestety, gdy doszło do wojskowej interwencji, dwoje chińskich zakładników już nie żyło.

Gdy inni, mieszkający w Pakistanie obcokrajowcy, usłyszeli o tragicznym wydarzeniu, zaczęli słusznie obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Podobne obawy ma też wielu chrześcijan w Chinach, zmuszanych w swojej ojczyźnie do milczenia w tej sprawie. Chińscy chrześcijanie są terroryzowani groźbami za wypowiadanie się na temat braku stosownej reakcji chińskiego rządu na dokonane morderstwa. Władze aresztowały w związku z tym już cztery osoby.

Gdy Państwo Islamskie oznajmiło, że zabiło dwoje studentów, w pewnej kontrolowanej przez władze chińskiej gazecie stwierdzono, że przyczyną morderstw była "nielegalna praca misyjna" młodych ludzi. Odpowiedzialnością za to obciążono koreańskich misjonarzy, z którymi zamordowani studenci byli związani. Chińskie władze odmówiły pomocy pakistańskiemu wojsku w próbie ratowania uprowadzonych; odmówiły też podejmowania jakichkolwiek własnych prób w tym kierunku.

Módlmy się za rodziny, przyjaciół i współpracowników zamordowanych studentów. Módlmy się też za 11 innych chińskich studentów, którzy w wyniku tego tragicznego zajścia zostali odesłani do domu. Prośmy Pana, by dał im głęboką pociechę i pokój. Módlmy się też o Bożą ochronę dla chrześcijan w Pakistanie i Chinach.

Źródła: VOM USA, China Aid

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin PAKISTAN: Dwoje chińskich studentów zabitych przez ISIS
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się