Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Kampania likwidacji kościołów domowych

Nieumundurowani funkcjonariusze aresztują pastora w trakcie nabożeństwa w powiecie Luoning.

Prześladowania chrześcijan z kościołów domowych w prowincji Henan znacznie się nasiliły po wejściu w życie 1 lutego nowych regulacji spraw religijnych.

Według wyznawców Chrystusa z prefektury Luoyang urzędnicy wynajęli miejscowe gangi, by włamywali się do kościołów i miejsc zgromadzeń. Bandyci wyłamują zatem drzwi i okna, kradnąc krzesła i książki religijne. Ponadto, wielu uczestników nabożeństw i pastorów zostało uprowadzonych przez niezidentyfikowanych mężczyzn.

„Nikt nie odważy się mówić” – powiedział anonimowy członek kościoła w Shangqiu. „Boimy się jeździć do powiatu  Luoning. Lokalne władze w Tanghe, Nanyangu i Zhoukongu tłumią kościoły domowe. Wygląda to jak nowa rewolucja kulturalna”.

Poprzednia rewolucja kulturalna, zainicjowana w 1966 roku przez Mao Zedonga, była prawie dziesięcioletnim okresem potężnego ucisku ekonomicznego i społecznego, który szczególnie boleśnie był odczuwany przez obywateli Chiny praktykujących jakąkolwiek religię.

Według tego samego człowieka chrześcijanie w Shangqiu znajdują się praktycznie jakby w aresztach domowych bez postawionych zarzutów. Funkcjonariusze policji pilnują ich domów i żądają od nich, by mówili dokąd idą, za każdym razem, gdy chcą wyjść z domu.

Chrześcijanin o imieniu Wang powiedział, że 8 marca wszystkie kościoły w miastach Zhumadian i Zhoukou, a także w powiecie Gushi otrzymały decyzję lokalnych władz o zakazie prowadzenia jakiejkolwiek aktywności religijnej do odwołania. Za złamanie zakazu ma grozić bliżej niesprecyzowana odpowiedzialność karna.

Z kolei w powiecie Tanghe władze wymusiły zakończenie nabożeństwa i nakazały wszystkim uczestnikom zarejestrowanie się w kościele należącym do podległego rządowi Patriotycznego Ruchu Trzech Autonomii. Osobom, które nadal spotykałyby się w niezarejestrowanym kościele, grozi kara grzywny w wysokości 30 000 yuanów (ok. 16 000 zł).

W lutym, podczas obchodów Chińskiego Nowego Roku, zwanym też Świętem Wiosny, urzędnicy dokonywali inspekcji w domach chrześcijan i usuwali wszelkie dekoracje odnoszące się do religii. Częstym motywem ozdobnym na Święto Wiosny są banery z jakimś poetyckim sloganem, wieszane po obu stronach drzwi wejściowych do domu. Urzędnicy zrywali te, na których pojawiało się imię Emmanuel i zastępowali je kupletami z życzeniami „szczęścia i bogactwa”.

Módlmy się o ochronę, odwagę i wytrwałość w wierze dla wyznawców Pana Jezusa w prowincji Henan.

Źródło: ChinaAid

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Kampania likwidacji kościołów domowych
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się