Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Wzrasta nacisk władz na kościoły domowe

Kościół Huaqiu

Władze w Chinach kontynuują kampanię przeciwko chrześcijaństwu, dotykającą głównie niezarejestrowane kościoły domowe. W ostatnich dniach dokonano nalotu na co najmniej dwa kościoły w Pekinie. Zmuszono też właścicieli nieruchomości, aby zrezygnowali z wynajmowania budynków chrześcijanom.

6 maja kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Biura Bezpieczeństwa Publicznego wtargnęło do kościoła podczas nabożeństwa. Napastnicy zrobili zdjęcia obecnym tam chrześcijanom. Dwa dni później właściciel nieruchomości wypowiedział temu kościołowi dzierżawę.

Z kolei 20 kwietnia w czasie studium biblijnego w kościele Świętej Miłości władze przerwały spotkanie i przesłuchały obecnych. Xu Yonghai, jeden ze starszych kościoła, mówi, że coraz trudniej znaleźć miejsce do wynajęcia ze względu na presję, którą władze wywierają na właścicieli nieruchomości.

Działania przeciwko chińskim chrześcijanom przybierają także inne formy. 8 maja władze spotkały się z 9 członkami Kościoła Huaqiu w Guizhou. Biuro Spraw Religijnych ostrzegło ich przed posiadaniem jakichkolwiek zagranicznych powiązań i zalecono im wstąpienie do podległego rządowi Patriotycznego Ruchu Trzech Autonomii. Zagrożono, że jeśli tego nie zrobią, dotkną ich dalsze konsekwencje.

W tym czasie, gdy chrześcijanie w Chinach nadal napotykają wiele trudności, módlmy się o mądrość w reagowaniu na działania władz. Niech Bóg wzmacnia i wspiera tych chińskich wierzących, aby trwali mocni w Chrystusie i nadal szerzyli Ewangelię.

Źródło: ChinaAid

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Wzrasta nacisk władz na kościoły domowe
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się