Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Ponad setka aresztowanych

Pastor Wang Yi

Wieczorem 9 grudnia policja w Chengdu w Sichuanie rozpoczęła skoordynowany atak na członków Early Rain Covenant Church (Kościół Przymierza Wczesnego Deszczu). Przez całą noc i przez kolejny dzień trwały naloty na domy, z których zabierano członków kościoła. Aresztowano około setki przywódców kościelnych i seminarzystów. Niektórzy z tych, których później zwolniono, twierdzą, że stosowano wobec nich przemoc, a w trakcie przetrzymywania nie podawano im jedzenia i wody.

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami w areszcie pozostaje około 80 wierzących, w tym ponad 50 studentów. Pastorowi Wangowi Yi postawiono zarzuty „wzniecania działalności wywrotowej przeciwko władzy państwowej”. Jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu do 15 lat więzienia. Pastor jeszcze nie miał możliwości spotkania się z prawnikiem ani członkami rodziny.

Matka pastora Wanga wraz ze swoim 11-letnim wnukiem pozostaje pod 24-godzinnym nadzorem. Zastępca pastora, Li Yingqiang, który zamieszczał najnowsze wiadomości na temat kryzysu w Internecie, pozostaje w areszcie za domniemane wszczynanie problemów. Co najmniej dziesięciu innym osobom, w tym żonie Wanga, również postawiono zarzuty.

Podczas gdy większość kościołów domowych w Chinach prowadzi działalność podziemną, Kościół Przymierza Wczesnego Deszczu jest bardziej otwarty, umieszczając kazania w Internecie i ewangelizując na ulicach. Poza opieką nad setką seminarzystów i prowadzeniem niewielkiej szkoły podstawowej, kościół prowadzi spotkania, które co tydzień przyciągają ponad 800 osób z całego miasta.

Według ChinaAid prześladowania kościoła w całych Chinach znacząco wzrosły. Jedynie w 2018 r. zanotowano ponad 10 tysięcy przypadków aresztowań, ponad trzy razy więcej niż w ubiegłym roku.

Przynośmy Panu w modlitwie pastora Wanga Yi, jego rodzinę i ich kościół w tym czasie próby. Pamiętajmy o aresztowanych, a także o innych osobach z kościoła, które trwają w niepewności co przyniesie jutro. Módlmy się o dalsze działania misyjne w Chengdu i w całych Chinach. Prośmy Boga, by działał w sercach przywódców rządowych, aby chińscy chrześcijanie mogli w pokoju i bez ograniczeń służyć swojemu społeczeństwu.

Źródła: ChinaAid, „Wall Street Journal”, “South China Morning Post”, Fox News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Ponad setka aresztowanych
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się