Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Prezydent Xi Jinping sprzeciwia się pierwszemu przykazaniu

W powiecie Luoning w prowincji Henan władze nakazały usunięcie pierwszego przykazania z Dekalogu wypisanego na ścianie jednego z kościołów należących do uznawanego przez władze Patriotycznego Ruchu Trzech Autonomii.

1 listopada ubiegłego roku 30 urzędników z centralnego „patrolu kontrolującego” sprawy religijne i funkcjonariuszy partyjnych z miasta Luoyang i powiatu Luoning przybyło kościoła we wsi Dongcun w celu przeprowadzenia inspekcji. Jeden z funkcjonariuszy zatrzymał się przed kazalnicą i wskazał na pierwsze z przykazań Dekalogu, wypisanego na ścianie. „To musi być usunięte” – powiedział. Po tych słowach urzędnicy szybko wymazali to przykazanie, które mówi: „Nie będziesz miał innych bogów przede mną”.

Pastor i wierni zdecydowanie sprzeciwiali się usuwaniu tego Bożego przykazania. Jeden z nich powiedział: „Tak nie można. To jest fałszowanie Bożych słów! To jest sprzeciwianie się Panu!”

Zostali jednak zbesztani przez urzędnika z „patrolu kontrolującego”, który odrzekł im: „Xi Jinping sprzeciwia się temu stwierdzeniu. Kto się ośmieli odmówić współpracy? Ci, którzy się nie zgadzają, walczą przeciw temu krajowi”. Urzędnik ten ostrzegł też wiernych: „Taka jest polityka państwa. Musicie mieć świadomość sytuacji. Nie idźcie przeciw rządowi.”

Pod naciskiem władz wierzący zdjęli tego dnia nagłówek: Dziesięć Przykazań. Urzędnicy partyjni z powiatu zrobili jego zdjęcie i złożyli raport swoim zwierzchnikom. Incydent ten jest tylko jednym z wielu przykładów wojny władz z chrześcijaństwem pod sztandarem „schińszczenia”.

Jeden z członków tego kościoła powiedział: „W sierpniu władze siłą zdemontowały krzyż. Teraz Dziesięć Przykazań zostało zmienionych w ‘Dziewięć Przykazań’. Praktykowanie swej wiary w Chinach jest trudne.” Inny skarżył się: „Próbują zepsuć naszą wiarę i sprawić, że zdradzimy Boga.”

Promowana przez władze „sinizacja chrześcijaństwa” i związane z tym represje mają prowadzić do stopniowej „erozji” chrześcijańskiej doktryny. W marcu tego roku władze zabroniły sprzedaży Biblii on-line, a partia zaproponowała jej „zrewidowaną” wersję. Rząd wymaga też od wszystkich kościołów, by uczono w nich doktryny o „kluczowych wartościach socjalistycznych”.

Źródło: Bitter Winter

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Prezydent Xi Jinping sprzeciwia się pierwszemu przykazaniu
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się