Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Najnowsze informacje o pastorach Johnie Cao i Wangu Yi

25 lipca sąd podtrzymał pierwotny wyrok siedmiu lat pozbawienia wolności dla pastora Johna Cao. Sąd wydał orzeczenie bez przeprowadzenia rozprawy, jedynie na podstawie pisemnych informacji przekazanych przez prawników. Werdyktu pozwolono wysłuchać jedynie matce pastora Johna Cao, jego siostrze i prawnikowi.

Pastorowi Wangowi Yi z Kościoła Przymierza Wczesnego Deszczu grozi do 15 lat więzienia pod zarzutem „podburzania do obalenia władzy państwowej”. Pastor pozostaje w więzieniu od dnia swojego aresztowania w grudniu 2018 roku. Jego sytuację prawną komplikuje fakt, że obecnie został też oskarżony o prowadzenie „nielegalnej działalności biznesowej”, ponieważ jego kościół zajmował się sprzedażą Biblii i książek bez odpowiedniej licencji. Według ChinaAid, pastor Wang Yi nie może kontaktować się  ze swoim prawnikiem od momentu aresztowania.

Pamiętajmy o tych dwóch niesprawiedliwie oskarżonych liderach Kościoła, a także o wielu innych wierzących w Chinach, którzy są więzieni z powodu swojej wiary. Módlmy się, by sąd przyznał im właściwe przedstawicielstwo prawne, i by Boża sprawiedliwość ostatecznie zwyciężyła w sytuacji każdego z nich. Niech każdy chrześcijanin, który w tym rządzonym przez komunistów kraju mierzy się ze sprzeciwem, niepewnością i lękiem, doświadcza Bożej obecności, pokoju, pomocy i nadziei.

Źródła: ChinaAid, Mission Network News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Najnowsze informacje o pastorach Johnie Cao i Wangu Yi
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się