Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Zniszczenie kościoła i aresztowania w niedzielę Wielkanocną

Kościół Donghu

Liczący ponad 300 członków Kościół Donghu w Xining jest szykanowany przez władze, chociaż działa legalnie od 2003 roku.

W grudniu 2017 r. straż pożarna zamknęła budynek kościoła, powołując się na niesprecyzowane „ukryte niebezpieczeństwo”. W związku z tym kościół nabył nowy budynek, który jednak także nie został zaaprobowany. Wtedy członkowie kościoła zaczęli spotykać się w hotelu Donghu. Władze jednak nie zaprzestały szykan i w grudniu 2019 roku straż pożarna zaplombowała drzwi. To jednak nie powstrzymało wiernych, którzy chcąc wznowić spotkania w budynku kościoła, weszli do środka przez okno. Jednak w dzień Bożego Narodzenia, w trakcie nabożeństwa odcięto prąd, a władze poinformowały wspólnotę, że ich budynek zostanie wyburzony.

Rano w niedzielę Wielkanocną władze zrealizowały swoje groźby. Ekipy budowlane dokonały całkowitego wyburzenia budynku kościoła. W reakcji na to zniszczenie, niektórzy spośród chrześcijan wzajemnie się zachęcali, mówiąc że chociaż rząd może zniszczyć ich budynek, nigdy nie zniszczy wiary w ich sercach.

Niedziela Wielkanocna nie była łatwym czasem również dla kościoła Przymierza Wczesnego Deszczu w Chengdu. W grudniu 2018 r. władze dokonały masowych aresztowań członków tej społeczności. Niektórzy z nich nadal przebywają w więzieniu, w tym pastor Wang Yi, którego skazano na dziewięć lat pozbawienia wolności.

Członkowie kościoła szukali innych sposobów spotykania się na nabożeństwach, zbierając się pod gołym niebem bądź wirtualnie przez Internet. Jednak w niedzielę Wielkanocną, gdy grupa wierzących uczestniczyła w nabożeństwie online na platformie Zoom, część z nich nagle przestała odbierać dźwięk, po czym usłyszała odgłosy kłótni. W wyniku skoordynowanego nalotu aresztowano co najmniej osiem osób z różnych domów. Część z nich została później zwolniona po złożeniu oświadczeń.

Módlmy się, by wierni z tych kościołów doświadczali pokoju, jaki pochodzi ze świadomości, że ich życie jest w rękach Żyjącego Boga. Módlmy się, by ci chińscy wierzący znaleźli bezpieczne rozwiązania, by móc wspólnie spotykać się na modlitwie. Módlmy się, by szykanujący ich przedstawiciele chińskich władz poznali prawdę Ewangelii, której się sprzeciwiają, i mogli uwierzyć w Jezusa Chrystusa.

Źródła: China Aid, Church in Chains, Radio Free Asia, International Christian Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Zniszczenie kościoła i aresztowania w niedzielę Wielkanocną
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się