Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Naloty na kościół i domy chrześcijan

3 maja funkcjonariusze służby bezpieczeństwa wtargnęli do domu, w którym trwało spotkanie członków kościoła Xingguang w Xiamenie. Wierni zostali wyciągnięci z budynku. 11 czerwca, w drugiej serii ataków, dokonano nalotów na kilka domów, w których zbierali się członkowie kościołów. We wszystkich atakach uczestniczyło ponad 100 funkcjonariuszy różnych departamentów rządowych.

Funkcjonariusze zdewastowali mieszkania i mienie, po czym skonfiskowali materiały edukacyjne, meble oraz przedmioty osobiste. W sumie zrujnowano ponad 12 domów. Niektórzy z członków kościoła zdołali nagrać krótkie materiały video z nalotów, chociaż przynajmniej w jednym przypadku, władze odebrały filmującemu telefon komórkowy. Bob Fu, założyciel ChinaAid, przekazał część dostępnych nagrań, które można obejrzeć na VOMCanada.com/xingguang.

Módlmy się za członków i liderów kościoła Xingguang oraz za wierzących z innych kościołów w całych Chinach, którzy doświadczają nieustannej agresji ze strony władz. Niech znajdują okazje do wzajemnego zachęcania się w wierze. Wstawiajmy się też za każdym z zaangażowanych w te działania funkcjonariuszy, a także za chińskimi przywódcami, by zrozumieli bojaźń Bożą i uświadomili sobie swoją potrzebę zwrócenia się do Boga w wierze.

Źródła: ChinaAid, International Christian Concern, Christian Solidarity Worldwide

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Naloty na kościół i domy chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się