Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Władze ściśle kontrolują życie żony i syna uwięzionego pastora

Pastor Wang Yi z rodziną

Pastor Wang Yi z kościoła Przymierza Wczesnego Deszczu odbywa wyrok dziewięciu lat więzienia. On i jego żona zostali aresztowani w grudniu 2018r. Co prawda żona pastora Wanga, Jiang Rong, została zwolniona za kaucją, ale władze nie zezwalają jej na kontakt z rodziną, przyjaciółmi i członkami kościoła. Jest cały czas obserwowana przez agentów bezpieczeństwa i nie może się swobodnie przemieszczać.

Kiedy aresztowano pastora Wanga i jego żonę, ich młody syn Joshua Shuya Wang wprowadził się do dziadków. Po wyjściu matki z więzienia, może znowu mieszkać z nią, ale jemu także ograniczono kontakt z innymi ludźmi. Codziennie policyjny radiowóz policyjny zabiera go prosto do szkoły publicznej, gdzie jest indoktrynowany. Uważa się, że te działania rządu są reakcją na to, że pastor w więzieniu nie wyparł się swojej wiary.

Budynek kościoła od czasu jego zamknięcia jest bezprawnie wynajmowany przez władze lokalnym firmom.

Pamiętajmy, żeby wspierać pastora Wanga podczas odbywania kary, prosząc Pana, aby chronił go w więzieniu i zaspokajał  jego praktyczne i duchowe potrzeby. Módlmy się o Bożą ochronę, zaopatrzenie i zachętę również dla jego żony Jiang i ich syna Joshuy, aby cała ta służąca Bogu rodzina wytrwała mimo ucisku ze strony rządu. Módlmy się, by Bóg użył niezachwianego świadectwa pastora Wanga, aby dotrzeć z Ewangelią do innych więźniów i strażników.

Źródła: ChinaAid, The Voice of the Martyrs Korea

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Władze ściśle kontrolują życie żony i syna uwięzionego pastora
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się