Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Opozycja z wielu stron

Źródła w Chinach wskazują, że obecne prześladowanie chrześcijan może być najgorsze od czasu radykalnych działań okresu Rewolucji Kulturowej pod przywództwem Mao Zedonga. W całym kraju usuwane są krzyże, a rząd centralny chce przejąć kontrolę nad kościołami. Komunistyczna Partia Chin (KPC) prowadzi politykę sinizacji, dążąc do wyeliminowania zjawisk postrzeganych jako obcy wpływ, i zapewnienia, by wszystko pasowało do jej koncepcji chińskiej kultury i przekonań.

Ewidentny przykład sinizacji znaleziono w oficjalnym podręczniku do nauki, w którym opisano historię z Biblii, odnoszącą się konkretnie do fragmentu z Ewangelii Jana. W oryginalnym tekście, Jezus zwraca się do kobiety przyłapanej na cudzołóstwie i mówi: „Ja też cię nie potępiam; idź i odtąd już nie grzesz” (J 8,11). W tej samej historii przytoczonej w podręczniku „Etyka i prawo zawodowe”, napisano: „Gdy wszyscy wyszli, Jezus sam ukamienował kobietę i powiedział: 'Ja też jestem grzesznikiem'”. Autorzy podręcznika posłużyli się tą sceną dla pokazania, że prawo jest bezsilne, jeśli stosują je tylko ludzie bezgrzeszni. W efekcie, podana lekcja odzwierciedla wartości KPC, sugerując, że złe zachowania popełniane przez przedstawicieli prawa powinny być tolerowane.

W Chinach stosuje się też surową cenzurę internetową, blokując dostęp do stron i materiałów, które nie zgadzają się z wartościami KPC. Z tego powodu, niektóre organizacje zaczęły używać alternatywnych sposobów dystrybucji materiałów chrześcijańskich. Niedawno, internetowa księgarnia oficjalnie usankcjonowanej Chrześcijańskiej Rady Chin oraz kościoły chińskiego Patriotycznego Ruchu Trzech Autonomii uaktualniły tytuły i opisy swoich książek. Chiński znak oznaczający Chrystusa zastąpiono przez „JD” lub zupełnie usunięto. Słowo „chrześcijanie” zakryto kolorowymi blokami. Zamiast słowa „Jezus” pojawiło się „YS”, a zamiast „Biblia” - „SJ”. Inne terminy religijne też w wielu przypadkach zakryto, by filtry internetowe nie mogły zablokować wszelkich oczywistych odniesień do chrześcijaństwa.

W 2001 roku, Chrześcijańska Rada Chin i kościoły Patriotycznego Ruchu Trzech Autonomii otrzymały specjalną zgodę na drukowanie i rozpowszechnianie w Chinach Biblii. Jednak internetowa cenzura treści, a także ograniczenia nałożone na sprzedaż Biblii w zwykłych księgarniach, pokazują, że nawet przy posiadaniu pozwolenia, silna kontrola KPC powoduje przeszkody.

Pamiętajmy w modlitwie o naszych chińskich braciach i siostrach w Chrystusie, którzy mierzą się z ciągłym sprzeciwem ze strony KPC. Módlmy się, by osoby monitorowane przez rząd zostały umocnione przez posługę Bożego Ducha - przez Jego cudowną miłość, pokój, ochronę i zaopatrzenie. Prośmy Pana, by obdarzył mądrością wszystkich, którzy szukają twórczych sposobów obejścia rządowych ograniczeń, aby móc dzielić się Dobrą Nowiną o Jezusie. Módlmy się, by bez względu na obecny czas rosnącego ucisku, czyste, niesfałszowane Słowo Boże szerzyło się w całych Chinach, aby kolejne miliony ludzi przychodziły do wiary w Boga.

Źródło: ChinaAid

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Opozycja z wielu stron
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się