Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Więziony pastor przeniesiony do miejsca „intensywnej edukacji”

Pastor Zhang Shaojie był liderem Kościoła Chrześcijańskiego Okręgu Nanle w Henan. W lipcu 2014 roku został skazany na 12 lat więzienia za rzekome oszustwo i zakłócanie porządku publicznego. W tamtym czasie jego rodzina musiała uciec z kraju i dzięki pomocy ChinaAid przyjechała do Stanów Zjednoczonych.

Trzy lata później doniesiono, że z powodu różnych tortur, życie pastora Zhanga jest poważnie zagrożone. Jego córka wyraziła obawy o jego zdrowie psychiczne i fizyczne. Gdy członkowie rodziny zobaczyli pastora w grudniu 2019 roku, zgłosili dramatyczne zmiany jego osobowości i zły stan psychiczny. Rodzina wyraziła też obawy w związku z lekami, jakie mu przepisano.

Jak wynika z najnowszych informacji pastor Zhang został przeniesiony do miasta Zhengzhou, by tam odbyć tam pozostałe pięć lat z wyroku. Pierwsze dwa miesiące w nowym więzieniu będą poświęcone jego leczeniu dla zmylenia nazywanemu „intensywną edukacją”. Po tym czasie będzie mógł się zobaczyć tylko z jedną osobą odwiedzającą w miesiącu, o ile udowodni ona swój związek z pastorem.

Wstawiajmy się za pastorem Zhangiem, szczególnie prosząc o uzdrowienie jego psychiki i ciała. Módlmy się, by otrzymał potrzebną opiekę medyczną, a obecne leczenie wyraźnie poprawiło jego stan. Prośmy Boga o pociechę, siłę i nadzieję zarówno dla pastora Zhanga, jak i zatroskanych członków jego rodziny i kościoła. Niech Bóg dokona cudu i sprawi, by pastor został zwolniony z więzienia przed upływem pierwotnie ustalonego terminu.

Źródło: ChinaAid

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Więziony pastor przeniesiony do miejsca „intensywnej edukacji”
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się