Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Właścicielka wydawnictwa skazana na 3 lata więzienia. Pastor nieustannie nękany

Huang Yizi. Zdjęcie: ChinaAid

Geng Xiaonan, znana chińska biznesmenka, oskarżona o „prowadzenie zabronionej działalności gospodarczej”, została skazana na trzy lata więzienia. Geng i jej mąż, Qin Zhen, założyli niezależne wydawnictwo, a także pracowali w telewizji i filmie. W październiku 2020 r. Geng publicznie wyraziła zaniepokojenie nadużyciami Komunistycznej Partii Chin.

Aby uchronić przed karą męża i pracowników, Geng wzięła na siebie całą odpowiedzialność i przyznała się do winy. Powiedziała w sądzie: „Byłabym wdzięczna, gdyby sąd był dla nich wyrozumiały i ukarał tylko mnie”. W rozprawie nie mogły uczestniczyć osoby wspierające Geng.

Z kolei, Huang Yizi, pastor w Wenzhou, był już dwukrotnie więziony, w tym przez pięć miesięcy znosił tortury w „czarnym więzieniu”. Niedawno poprosił o modlitwę i powiedział, że jest pod stałą obserwacją i bywa nagle wzywany lub przymusowo zabierany na przesłuchania. W każdej chwili może zostać ponownie uwięziony po raz trzeci. Pomimo nasilających się prześladowań i niepewności, pastor Huang nadal głosił w Internecie. Jednak niedawno władze uniemożliwiły mu transmitowanie kazań na żywo.

Przynośmy w modlitwie Geng i wielu innych chrześcijan, którym grozi kara więzienia za odmowę poddania się presji stwarzanej przez dyktaturę Komunistycznej Partii Chin. Módlmy się o ochronę tych wierzących i wszystkich posługujących w różny sposób w Chinach. Módlmy się, aby chrześcijanie doświadczający nadzoru i nękania, tacy jak pastor Huang, jeszcze bardziej zbliżyli się do Pana, szukając Jego siły, mądrości, pokoju i mieli nadzieję na uwolnienie z opresji. Pamiętajmy także o rodzinach każdego chrześcijanina, który cierpi w więzieniu z powodu wiary -  wielu z nich nie może odwiedzać swoich bliskich - prośmy Boga, aby ich nieustannie zachęcał i wspierał.

Źródła: ChinaAid, ANI Huang Yizi Huang Yizi

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Właścicielka wydawnictwa skazana na 3 lata więzienia. Pastor nieustannie nękany
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się