Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Nalot na kościół, chrześcijanie aresztowani

Nalot policji na Kościół Reformowany Renai

Rankiem 16 marca funkcjonariusze Biura ds. Religijnych razem z funkcjonariuszami Biura Bezpieczeństwa Publicznego przeprowadzili nalot na Kościół Reformowany Renai w Guiyang, aresztując ponad 10 chrześcijan.

Ten liczący ponad stu członków kościół od lat znosi nieustanne sprzeciw ze strony  agentów Komunistycznej Partii Chin za odmowę przyłączenia się do usankcjonowanego przez państwo Patriotycznego Ruchu Trzech Autonomii. We wrześniu 2018 roku kościół otrzymał zakaz spotykania się na nabożeństwach i stracił swoją  nieruchomość. Wtedy jego członkowie zaczęli prowadzić nabożeństwa w restauracjach i hotelach, gdzie jeszcze przynajmniej trzy razy przeprowadzono na nich nalot.

Gdy zwierzchnik kościoła, Zhang Chunlei, dowiedział się o ostatnim nalocie, razem z kilkoma innymi chrześcijanami poszedł na komisariat, by negocjować z funkcjonariuszami. Tam go aresztowano. Tego samego dnia część zatrzymanych wypuszczono, jednak zgodnie z ostatnią informacją, brat Zhang i niektórzy spośród innych członków kościoła nadal przebywają w areszcie.

Pamiętajmy w modlitwach o bracie Zhangu i innych wierzących, zatrzymanych obecnie przez władze. Módlmy się o mądrość i siłę dla wszystkich członków Kościoła Reformowanego Renai, którzy szukają twórczych sposobów na dalsze prowadzenie służby w obliczu nieustępliwej opozycji. Nadal pamiętajmy też o wielu chrześcijanach prześladowanych w Chinach z powodu swojej wiary, prosząc, by Bóg nie tylko był pomocą dla tych wierzących i ich rodzin, ale też jaśniał przez nich swoim światłem, by ostatecznie wielu innych doprowadzić do wiary w Chrystusa.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Nalot na kościół, chrześcijanie aresztowani
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się