Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Lider kościoła wciąż uwięziony

Starszy Zhang (w środku) z rodziną

16 marca policja przerwała spotkanie kościoła reformowanego „Renai” w Guiyang. Jeden z liderów tego kościoła, Zhang Chunlei, próbował rozmawiać z funkcjonariuszami i został przez nich zatrzymany. Po aresztowaniu lidera, policja przeszukała jego dom i skonfiskowała komputer, telefon komórkowy i inne przedmioty należące do jego żony, Yang Aiqin. Tego samego dnia miały miejsce naloty na domy innych członków kościoła.

28 marca upłynął urzędowy okres zatrzymania i spodziewano się, że brat Zhang zostanie zwolniony z więzienia. Jednakże tego dnia przeniesiono go do aresztu śledczego pod zarzutem oszustwa. Prawnik brata Zhanga próbował się z nim spotkać, ale odrzucono prośbę o widzenie.

Niech brat Zhang w czasie swojego uwięzienia ma głęboką świadomość dającej pociechę Bożej obecności, napełniającej pokojem i wzmacniającej jego ducha. Wspierajmy modlitwą rodzinę tego chrześcijańskiego lidera, zwłaszcza jego żonę Young, jak i członków kościoła, prosząc Pana o  umacnianie i zachętę w tym czasie próby. 1 List do Tymoteusza 2,2 mówi, żebyśmy wstawiali się za rządzących „abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością”. Tak więc prośmy „Króla królów” i „Pana panów”, aby dotknął z mocą serc i umysłów chińskich przywódców, aby mogli oddać cześć naszemu Wszechmocnemu Bogu poprzez swoje decyzje oraz sprawiedliwe i miłosierne traktowanie Jego ludu.

Źródła: ChinaAid

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Lider kościoła wciąż uwięziony
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się