Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Wtargnięcie do domu lidera kościoła

Bob Fu

Zhao Weikai jest liderem Kościoła Reformowanego Xuncheng w Taiyuan w prowincji Shanxi. Oficerowie służby bezpieczeństwa dokonali nalotu na kościół w listopadzie 2020 r., a 30 grudnia  zakłócili studium biblijne w domu pastora An Yankui.

Wczesnym rankiem 17 maja do domu Zhao wtargnęło około 20 policjantów. Mimo braku nakazu przeszukania, funkcjonariusze zabezpieczyli komputery i książki. Zhao i jego żona Li Xin zostali zabrani na przesłuchanie pod zarzutem „prozelityzmu”. Li zwolniono tego samego wieczoru, ale Zhao został skazany na 15-dniowy areszt. Wcześniej kilka razy policja „zapraszała” Zhao do „rozmów”, ponieważ odmawiał przestrzegania religijnych zaleceń Komunistycznej Partii Chin.

China Aid, organizacja założona przez doktora Boba Fu, od wielu lat jest ważnym głosem chrześcijan w Chinach. Jako partner Głosu Prześladowanych Chrześcijan ujawniała nadużycia chińskiego rządu, niosła zachętę prześladowanym i wyposażała liderów do walki o prawa obywatelskie, aby mogli doświadczyć błogosławieństwa wiary i wolności.

Ten ostatni incydent w Chinach jest tylko jednym z wielu, który zwrócił naszą uwagę dzięki niestrudzonej pracy naszych przyjaciół z China Aid. W związku z tym serdecznie gratulujemy Bobowi Fu z okazji otrzymania nagrody Wilberforce Award 2021. Słowa dyrektora generalnego Voice of Martyrs Canada, Floyda Brobbela, trafnie opisują wytrwałość dr. Fu: „Bob jest przykładem człowieka, który używa swojej wolności, aby służyć tym, którzy są w więzieniach. Bob nie ustaje i zabiera głos w imieniu swoich prześladowanych braci i sióstr w Chinach”.

Nagroda Wilberforce'a została ustanowiona w 1988 roku, aby uhonorować wybitnych liderów chrześcijańskich, którzy idą za przykładem wartości i poświęcenia Williama Wilberforce'a, angielskiego męża stanu, którego 40-letnia praca doprowadziła do zniesienia niewolnictwa w Wielkiej Brytanii. Głos Prześladowanych Chrześcijan dołącza się w uznaniu znaczącego wpływu, jaki Bob Fu wywarł na całym świecie.

Chwalmy Boga za poświęcenie Boba Fu i innych pracujących na rzecz ujawniania naruszeń wolności religijnej w Chinach i niosących pomoc wszędzie, gdzie jest to możliwe. Módlmy się za Zhao i jego żonę, którzy mogą zostać oskarżeni za praktykowanie swojej chrześcijańskiej wiary. Prośmy Pana, aby błogosławił służbie Kościoła Reformowanego w Xuncheng, umacniając i zachęcając wierzących, aby byli wytrwali w dzieleniu się prawdą Ewangelii mimo presji, z jaką się spotykają.

Źródła: ChinaAid, Colson Center

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Wtargnięcie do domu lidera kościoła
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się