Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Życie pastora w niebezpieczeństwie

Kościół Żywego Kamienia w Guiyang był wielokrotnie prześladowany przez chińskie władze. Pastor Yang Hua, uwięziony 9 grudnia  2015 r., aż do czasu zwolnienia w czerwcu 2018 r. był brutalnie traktowany. Po wyjściu na wolność, mimo nieustannej opozycji, podjął w kościele dalszą służbę. Inny pastor tego samego kościoła, Su Tianfu, w maju 2018 r. trafił do więzienia na rok, po czym przez sześć miesięcy był w  areszcie domowym.

23 maja 2021 r. pastor Yang został arbitralnie zatrzymany na komisariacie policji i przesłuchiwany przez funkcjonariusza, którego później zidentyfikowano jako okręgowego sekretarza Komisji Polityki Centralnej i Spraw Prawnych. W czasie przesłuchania urzędnik przestał nad sobą panować. Popchnął pastora na podłogę, krzycząc: „Wierz lub nie, mogę cię zatłuc na śmierć”. Gdy pastor się podniósł, odpowiedział: „Cokolwiek chcesz zrobić, dobrze. Nie będę się bronić”.

Rozwścieczony urzędnik gwałtownie go bił i dusił. W końcu pastora zabrano karetką do najbliższej placówki pogotowia. Zgodnie z ostatnim raportem, Yang Hua przebywa w szpitalu, a jego stan jest stabilny.

Módlmy się, by pastor Yang w pełni wrócił do fizycznego zdrowia po doznanych obrażeniach. Mimo gwałtownego sprzeciwu, jakiego doświadcza ze strony przedstawicieli chińskiego rządu, niech dalej służy Bogu z niezachwianym zapałem i determinacją. Pamiętajmy w modlitwach o nieustającej służbie Kościoła Żywego Kamienia, prosząc Pana, by podtrzymywał i umacniał resztę jego członków, aby i oni pozostali Mu wierni w każdych okolicznościach.

Źródło: ChinaAid

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Życie pastora w niebezpieczeństwie
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się