Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Rodzina duchownego zamknięta w swoim domu

Zamknięte łańcuchem drzwi domu Wu Wuqinga

Członkowie kościoła Przymierza Wczesnego Deszczu w Syczuanie w Chinach nadal są nękani przez władze usiłujące zniszczyć ich niezarejestrowany kościół. Podczas gdy pastor pastor Wang Yi odbywa dziewięcioletni wyrok więzienia, inni wierni też są stale prześladowani.

Od 4 czerwca starszy kościoła Wu Wuqing, jego żona Xiong Meifang i ich dzieci są zamknięci przez władze w swoim domu. Drzwi pożarowe, prowadzące do schodów i windy, zostały skute łańcuchem, a na zewnątrz postawiono strażników. Przez kilka pierwszych dni strażnicy je otwierali, gdy ktoś przychodził do rodziny. Ale już 8 czerwca odesłali pewną kobietę z dziećmi, twierdząc, że odwiedzającym nie wolno wchodzić do mieszkania, a jedzenie mogą tylko podać przez drzwi.

12 czerwca rodzinę starszego Wu przyszedł odwiedzić wierny z kościoła, Hao Guiru, który mimo zamkniętych drzwi, zdołał dostać się do środka. Gdy zaczęli razem śpiewać chrześcijańskie pieśni, policja wyważyła drzwi i aresztowała Hao. Później tego samego dnia został wypuszczony i napisał na mediach społecznościowych: „Bracia i Siostry, pokój z wami w Jezusie Chrystusie. Dotarłem bezpiecznie do domu, dzięki Bożej łasce i ochronie”.

Pamiętajmy w modlitwach o członkach kościoła Przymierza Wczesnego Deszczu, którzy doświadczają ciągłego nękania ze strony chińskich władz. Módlmy się, by starszy Wu i jego rodzina mogli swobodnie wchodzić i wychodzić ze swojego domu, a ich przyjaciele i dalsza rodzina mogli ich odwiedzać. Niech w tym okresie zamknięcia Pan da tej wiernej rodzinie dodatkową zachętę. Pamiętajmy też o pastorze Wangu Yi i innych wierzących, którzy są obecnie więzieni za wiarę. Niech w czasie oczekiwania na swoje wyjście na wolność znajdują okazje do dzielenia się miłością Chrystusa z ludźmi w swoim otoczeniu.

Źródła: ChinaAid, International Christian Concern, Early Rain Covenant Church

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Rodzina duchownego zamknięta w swoim domu
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się