Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Cztery lata od zaginięcia obrońcy praw człowieka

Gao Zhisheng

Przez wiele lat prawnik Gao Zhisheng bronił Chińczyków, którzy stanęli przed sądem z powodu przekonań religijnych. Z tego powodu często był nękany przez funkcjonariuszy Komunistycznej Partii Chin (KPCh). W 2005 r. napisał listy, które ujawniły łamanie praw człowieka przez rząd wobec członków ruchu religijnego Falun Gong. Wskutek tego praktyka prawnicza Gao została zamknięta. Po pierwszym uwięzieniu w 2006 r. Gao przez kolejne 15 lat był zaginiony albo więziony w znanym miejscu lub przebywał w areszcie domowym.

W następstwie pracy w roli obrońcy praw człowieka i przeciwności, jakie go w niej spotkały, Gao uwierzył w Chrystusa. Powiedział „Cierpienia, jakie mnie spotkały, dały mi wspaniały dar: wiarę w Boga”.

Gao był ostatnio widziany w sierpniu 2017 r. Jego przyjaciele próbowali uwolnić go z aresztu domowego i potajemnie wywieźć w inne miejsce, jednak władze zdołały go zlokalizować. Od tamtego czasu nic o nim nie wiadomo.

Opisując emocjonalne konsekwencje jakie spowodowało w jej życiu zniknięcie męża, żona Gao -Geng He powiedziała: „Brakuje mi już łez”. Mimo, że musiała uciekać z kraju wraz z dwójką dzieci, Geng  nadal szuka. „W pewnym momencie byłam przekonana, że Komunistyczna Partia Chin zamordowała Gao Zhishenga” - napisała. „Jednak teraz wiem, że nie powinnam się poddawać”.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o Gao oraz jego zatroskanej żonie Geng i ich dzieciach. Pomimo długotrwałej niepewności, jakiej doświadczyła ta rodzina, niech będą napełnieni nadzieją i pokojem, wytrwale trzymając się Bożych obietnic, że pomoże im przetrwać ten czas. Prośmy Pana o ochronę Gao przed każdą krzywdą. Pomimo okoliczności, niech jego wiara będzie wciąż silna. Módlmy się również, aby władze ujawniły miejsce pobytu tego zaginionego chrześcijanina. Wciąż mając nadzieję, że on żyje, prośmy też Boga o uwolnienie go z więzienia.

Źródła: ChinaAid, Amnesty International, First Things

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Cztery lata od zaginięcia obrońcy praw człowieka
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się