Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Rozprawa sądowa przeciw pastorowi i jego żonie

Pastor Yang, jego żona Wang oraz ich syn.

Kościół Xunsiding w Xiamen regularnie był nękany przez miejscowe władze. Po oficjalnym zamknięciu w 2019 r., członkowie kościoła nadal spotykali się w domach i wynajętych nieruchomościach. W kwietniu 2021 r. policja wtargnęła na nabożeństwo odbywające się w hotelu Pacific Rim i odnotowała tożsamość wszystkich obecnych.

13 sierpnia odbyła się publiczna rozprawa w celu ustalenia kary dla pastora Yanga Xibo oraz jego żony Wang Xiaofei. Małżeństwo otrzymało oficjalne powiadomienie, że biuro do spraw religijnych zamierza ukarać pastora Yanga grzywną o równowartości około 13 tys. zł a Wang około 6,5 tys.zł.

Rozprawa trwała dwie i pół godziny. Obrońca nie mógł się pojawić z powodu pandemii i małżeństwo musiało bronić się samo. Członkowie kościoła oczekiwali na zakończenie rozprawy na zewnątrz budynku. Po rozprawie pastor Yang powiedział „Poszło dobrze, ale biuro do spraw religijnych nie planuje odstąpić od kary”.

Prośmy, aby Bóg udzielił zaopatrzenia i łaski pastorowi Youngowi i jego żonie Wang. Niech zarzuty przeciwko nim zostaną wycofane, pozwalając temu chrześcijańskiemu małżeństwu nadal służyć Bogu bez zagrożenia dalszymi prześladowaniami ze strony władz. Módlmy się, aby liderzy kościoła Xunsiding otrzymali mądrość i roztropność pytając Boga o kierunek dla ich wspólnoty.

Źródło: ChinaAid

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Rozprawa sądowa przeciw pastorowi i jego żonie
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się