Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Zhang Chunlei dostał pozwolenie na spotkanie z prawnikiem

Zhang Chunlei na konferencji w 2017 r

16 marca 2021 roku funkcjonariusze bezpieczeństwa publicznego dokonali nalotu na kościół reformowany Ren’ai w Guiyang, aresztując dziesięcioro chrześcijan. Lider kościoła, brat Zhang Chunlei, pojechał na komisariat policji w celu negocjacji, ale i jego zatrzymano. W ciągu następnych miesięcy mocno ograniczano mu dostęp do prawnika.

W niedawnym wpisie w mediach społecznościowych, żona Zhanga, Yang Aiqing, przekazała, że mąż w końcu otrzymał pozwolenie na spotkanie z prawnikiem w dniu 6 czerwca. Prawnik powiedział, że Zhang stracił na wadze, ale czuje się dobrze. Prosi chrześcijan, by się o niego nie martwili, ale zamiast tego modlili się o tę sytuację. Zhang mówi, że w oczekiwaniu na zwolnienie w stosownym czasie, modli się za innych chrześcijan.

Ponad cztery miesiące temu sprawa Zhanga trafiła do Ludowego Sądu Mediacyjnego Guiynag City, ale jego prawnik dotąd nie otrzymał żadnych dokumentów oskarżenia. W efekcie, nadal nie wiadomo, kiedy odbędzie się rozprawa i jakie zrzuty będą mu postawione.

Pamiętajmy w modlitwach o bracie Zhangu. Chwalmy Boga, że pozostaje silny duchowo i cieszy się dobrym zdrowiem. Nadal módlmy się za jego rodzinę, a także za członków kościoła reformowanego Ren’ai, prosząc Pana, by napełnił ich swoją nadzieją, pociechą i siłą. W końcu módlmy się, by sądy w Chinach postępowały skutecznie i sprawiedliwie, doprowadzając do ostatecznego zwolnienia brata Zhanga z więzienia.

Źródło: ChinaAid

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Zhang Chunlei dostał pozwolenie na spotkanie z prawnikiem
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się