Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Alimujiang Yimiti skazany na wieloletnie więzienie

Alimujiang Yimiti i jego rodzina.Alimujiang Yimiti (36 l.), przywódca kościoła domowego w Regionie Autonomicznym Sinkiang-Ujgur, aresztowany w styczniu 2008r., został skazany na 15 lat więzienia za rzekome „dostarczanie tajemnic państwowych zagranicznym organizacjom”. Orzeczenie, które wprawiło w osłupienie adwokatów i członków rodziny Yimitiego, zostało mu odczytane w więzieniu 27 października.

Według doniesień, jeden z adwokatów Yimitiego, Li Dunyong, złożył apelację w jego imieniu. Według tego prawnika czynnikiem mającym duże znaczenie dla przebiegu procesu było muzułmańskie pochodzenie Yimitiego. Li Dunyong stwierdził, że: „Cała sprawa opiera się na kwestiach wiary religijnej. Jego [Yimitiego] nawrócenie z islamu na chrześcijaństwo jest wykorzystywane przeciwko niemu przez stronniczych stróżów prawa, prokuratorów i sąd”.

Módl się, żeby Alimujiang Yimiti nadal przybliżał się do swojego Ojca w niebie pośród swoich utrapień. Módl się za jego rodzinę, która pod jego nieobecność cierpi z powodu wielu trudności.

Zachęcamy Cię też do wysłania kartki z pozdrowieniami do Alimujianga Yimitiego.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Alimujiang Yimiti skazany na wieloletnie więzienie
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się