Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Troje chrześcijan trzymanych w nieznanej lokalizacji

17 października Kościół Obfitości w Xi’an w prowincji Shaanxi wydał publiczny list modlitewny, informując, że dwóch pastorów i jedna wierna znajdują się od 60 dni w areszcie, a od czasu zatrzymania nikt nie miał od nich żadnej wiadomości.

17 sierpnia policja zatrzymała pastora Liana Changnian’a pod zarzutem oszustwa. Pastora umieszczono pod „nadzorem domowym” razem z pastorem Lianem Xuliang’iem i siostrą Fu Juan. Według władz pastorzy zostali zatrzymani we własnych mieszkaniach, jednak ich rodziny nie mają pojęcia, gdzie się znajdują. Nie wiadomo też, gdzie trzymana jest Fu Juan, a jej mąż nie otrzymał oficjalnego powiadomienia o jej aresztowaniu. Według członków kościoła, od połowy sierpnia kilka kobiet ze zboru dostało wezwania na przesłuchanie. Wobec niektórych z nich funkcjonariusze policji stosowali przemoc, grozili im i bili.

Zdaniem prawników „nadzór domowy” ma być formą zatrzymania, w której aresztowany nie może opuszczać swojego mieszkania. Jednak oskarżeni mogą też być trzymani w innych lokalizacjach, jeśli istnieje zagrożenie dla bezpieczeństwa państwowego lub obawy o działalność terrorystyczną. Nie wiadomo jednak, co władze zarzucają zatrzymanym chrześcijanom.

Obrońcy wolności religijnej zgłaszają obawy w związku z ostatnimi wyborami Xi Jinpinga na trzecią kadencję prezydentury Chin. Pod jego przywództwem Chiny stają się coraz bardziej opresyjne wobec tych, którzy nie zgadzają się z poglądami komunistycznymi partii rządzącej. Wielu uważa, że prezydent Xi Jinping prowadzi kraj z powrotem w kierunku represyjnych polityk ustanowionych pierwotnie przez Mao Zedonga, znosząc wszelkie wcześniej wprowadzone reformy i otwartość. Bob Fu z ChinaAid ostrzega w związku z tym: „Społeczność międzynarodowa będzie musiała przygotować się na stałe powiększanie się liczby przypadków łamania praw człowieka i prześladowań religijnych pod nową Rewolucją Kulturową Xi”.

Módlmy się, by zatrzymani chrześcijanie zostali wkrótce uwolnieni, i aby cali i zdrowi wrócili do swoich rodzin. Pamiętajmy też w modlitwach o wielu innych chrześcijanach w całych Chinach, którzy doświadczają różnych form nieustępliwego nękania przez represyjny rząd.

Źródła: ChinaAid, The Christian Post

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Troje chrześcijan trzymanych w nieznanej lokalizacji
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się