Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Aresztowanie pastora kościoła domowego i jego matki

26 stycznia 2007 r. chrześcijanin nazwiskiem Hua Huiqi oraz jego 76-letnia matka zostali napadnięci i poranieni w Pekinie przez 7 funkcjonariuszy milicji. Zdarzenie miało miejsce około godziny 8 rano, kiedy spacerowali w okolicy olimpijskiego kompleksu hotelowego.

Hua Huiqi (z tyłu po lewej) z rodziną. Źródło: China AidWedług doniesień China Aid Association, Hua i jego matka zostali powaleni na ziemię, skopani, a następnie zabrani na komisariat na przesłuchanie. Gdy Hua żądał wyjaśnień w sprawie podstaw prawnych swojego zatrzymania i domagał się zwolnienia chorej matki, był bity i oblewany lodowatą wodą. Później przewieziono go do aresztu. Jego żonie przekazano następnego dnia informację, że został skazany na miesiąc więzienia z powodu przestępstwa kryminalnego. Formalna decyzja o jego aresztowaniu została jednak wydana dopiero 9 lutego. Hua i jego żona są aktywnymi członkami kościoła domowego w Pekinie. Zajmują się udzielaniem pomocy prześladowanym chrześcijanom oraz chłopom przyjeżdżającym do Pekinu z całego kraju, by szukać sprawiedliwości u władz centralnych.

Módl się o Bożą ochronę dla Hua, a także dla jego starej, schorowanej matki. Módl się, aby Duch Święty umacniał i pocieszał jego rodzinę /Hebr. 10,23/.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Chin CHINY: Aresztowanie pastora kościoła domowego i jego matki
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się