Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Porwanie dwóch koptyjskich dziewcząt

Według raportu Assyrian International News Agency i Egypt4Christ z 30 lipca w Aleksandrii doszło do uprowadzenia dwóch koptyjskich chrześcijanek. 18 lipca muzułmanie uprowadzili 17-letnią  Amirę Morgan, kiedy szła do pracy w fabryce tworzyw sztucznych niedaleko swojego domu.

Około 10 rano matka Amiry,  Samira Markos, otrzymała telefon od kogoś, kto przedstawił się jako Sheikh Mohammed (jest to bardzo popularne imię na tym obszarze). Mężczyzna powiedział Samirze, że jej córka ma się dobrze i że przechodzi na islam. Kiedy matka zaczęła płakać i błagać o uwolnienie Amiry, rozmówca powiedział, że zobaczy córkę dopiero wtedy, gdy Amira przejdzie na islam, po czym zakończył rozmowę. Parę godzin później Samira udała się do miejscowego meczetu, aby zapytać o mężczyznę, który do niej dzwonił. Tam powiedziano jej, że jeżeli zgłosi na policję uprowadzenie córki, jej 9-letni synek zostanie zamordowany na jej oczach. Powiedziano jej także, że Amira ma przejść na islam w następny piątek. W obawie o bezpieczeństwo swoje i synka, Samira wraz z synem opuściła ten rejon.

Kolejny przypadek zaginięcia dotyczy 18-letniej Ingy Basty, zaręczonej z koptyjskim chrześcijaninem. Została ona uprowadzona 22 lipca na lotnisku Nozha, kiedy szła, aby odnieść swój telefon komórkowy do naprawy. Następnego dnia ojciec Ingy zgłosił jej zaginięcie, jednak jak dotąd nic nie wiadomo o jej losie.

Módl się, aby Amira i Ingy były niezachwiane w wierze i zostały wypuszczone przez swoich porywaczy. Módl się, aby ich bliscy przybliżyli się do Pana w celu uzyskania zachęty i siły.

/oprac. GPCh/

Źródło: VOM Canada

Całe wydanie Bieżących Informacji GPCh z 5 października 2009 r. w pliku pdf.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Porwanie dwóch koptyjskich dziewcząt
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się