Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Nowo nawrócona wierząca aresztowana z powodu poślubienia chrześcijanina

Jak podaje raport Compass Direct z 23 kwietnia, 13 kwietnia aresztowano pod zarzutem pogwałcenia prawa islamskiego Raheal Henen Mussę (22 lata), Egipcjankę nawróconą z islamu na chrześcijaństwo, która poślubiła nie będącego muzułmaninem, Sarwata George’a Ryię. Mussa została zatrzymana, gdy wracała z pracy do domu i przetrzymana na posterunku tajnej policji do 19 kwietnia,  kiedy to przyjechała po nią muzułmańska rodzina. Mimo swojego nawrócenia trzy lata wcześniej Mussa jest nadal uważana za muzułmankę, ponieważ urodziła się w muzułmańskim domu. W konsekwencji nie mogła legalnie poślubić koptyjskiego chrześcijanina Ryii. Z ostatnich informacji wynika, że Mussie udało się uciec swojej rodzinie i wyjechać do Kairu razem z mężem. Małżonkowie pozostają teraz w ukryciu.

Proś Boga o ochronę i wzmocnienie tych młodych małżonków. Módl się, by parlament egipski uznał wolność religijną swoich obywateli.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Nowo nawrócona wierząca aresztowana z powodu poślubienia chrześcijanina
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się