Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Chrześcijanie stracili dobytek w wyniku ataku tłumu

Chrześcijanie z Al-Nagameesh, miejscowości w górnym Egipcie, ponieśli poważne straty materialne, gdy ulicami przeszedł uzbrojony w butelki z benzyną tłum, demolując domy i zakłady pracy. Atak, do którego doszło 25 listopada 2016 r., został najwyraźniej wywołany podejrzeniami, że miejscowi chrześcijanie zamienili ośrodek społeczny w kościół.

Ośrodek, również zniszczony w ogniu, był lokalnym punktem spotkań chrześcijańskiej mniejszości Al-Nagameesh, która zbierała się tam z okazji pogrzebów, ślubów, a czasem na modlitwę. Na miejscu nie ma żadnego kościoła, w którym tamtejsi wierzący mogliby się spotykać.

Trzy dni przed atakiem miejscowy pastor poprowadził w tym ośrodku ceremonię upamiętniającą pierwszą rocznicę śmierci swojego ojca. Następnego dnia ekstremiści rozdali ulotki z przekazem, że chrześcijanie zrobili z ośrodka kościół, wzywające innych bojowników islamskich do ataku. Odcięli dostawy wody do Al-Nagameesh i zablokowali drogi pożarowe, by ogień mógł się swobodnie rozprzestrzeniać.

Sytuacja w Egipcie zaostrzyła się między innymi z powodu nowych zapisów w prawie, które weszły w życie w sierpniu ubiegłego roku, a które nakładają dalsze ograniczenia na budowę kościołów w Egipcie.

Módlmy się, by Bóg zaopatrzył wszystkich, których domy i miejsca pracy zostały w tym ostatnim ataku zniszczone lub doznały uszczerbku. Niech miejscowe władze podejmą stanowcze działania przeciwko ekstremizmowi i dopilnują, by tego typu ataki nie przeszły bez konsekwencji. Nadal wstawiajmy się za członkami rządu, w nadziei, że będą bronić religijnych praw mniejszości w całym Egipcie. Oczywiście, módlmy się też za samymi sprawcami, którzy rozpaczliwie potrzebują przemieniającego życie Bożego zbawienia.

Źródło: Release International

Kontakt

FacebookYoutubeFeed
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Chrześcijanie stracili dobytek w wyniku ataku tłumu