Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Umorzenie postępowania w sprawie ataku na chrześcijankę

Prokuratura odrzuciła skargę, które starsza wiekiem chrześcijanka wniosła przeciwko kilku członkom tłumu uzbrojonych muzułmanów. Mężczyźni zdarli z niej ubranie i zmusili do chodzenia nago po ulicach. O decyzji prokuratury poinformował adwokat pokrzywdzonej kobiety. Napaść, która miała miejsce w maju ubiegłego roku w prowincji Al-Minja, nastąpiła po tym jak rozeszły się plotki, że syn tej 70-letniej kobiety zaangażowany jest w intymny związek z muzułmanką, co w większości muzułmańskim i konserwatywnym Egipcie stanowi społeczne tabu.

Według adwokata ofiary prokuratura powoływała się na brak wystarczających dowodów. Jej decyzję o umorzeniu postępowania w tej sprawie nazwał on klęską. Jak powiedział, „podczas dochodzenia wstępnego wysłuchano zeznań członków rodziny i będących na miejscu zdarzenia policjantów, które potwierdziły wersję pokrzywdzonej”. Przeciwko domniemanym sprawcom trwa również inne postępowanie dotyczące ich udziału w atakach na chrześcijańskie domy.

Pokrzywdzona kobieta, Souad Thabet, powiedziała w wywiadzie dla amerykańskiej stacji telewizyjnej, że ona i jej rodzina nie mogą wrócić do domu z powodu ciągłego zagrożenia atakami islamskich ekstremistów we wsi. Pomimo tego zagrożenia lokalne władze próbują obarczyć rodzinę odpowiedzialnością za pojednanie się z ludźmi z ich społeczności.

W odpowiedzi na atak prezydent Abdel-Fattah el-Sisi zaapelował, aby winowajcy odpowiedzieli za swoje czyny, dając bojówkarzom miesiąc na naprawienie zniszczonej podczas ataków własności na własny koszt. Rząd jednak, jak powiedziała w wywiadzie Souad, „pozwala sprawcom przemocy chodzić wolno po ulicach”. „To jest wieś, gdzie urodziliśmy się i wychowaliśmy. … Jak to możliwe, że staliśmy się tutaj ofiarami i nie możemy wrócić do naszych domów?”.

Dyskryminacja chrześcijan, stanowiących około 10% populacji Egiptu, nie jest aż tak odczuwalna w dużych miastach takich jak Kair lub Aleksandria. Bardziej jednak zaznacza się w prowincjach, jak Al-Minja, gdzie są oni znaczącą mniejszością.

Módlmy się, aby Souad doświadczyła potrzebnego jej wsparcia i troski od innych chrześcijan ze swojej społeczności. Prośmy Pana, aby pomógł jej przezwyciężyć ból doznanego upokorzenia i rozczarowania z powodu wyniku śledztwa. Módlmy się, by w relacji z Chrystusem znalazła siłę i poczucie bezpieczeństwa, powierzając swoją sprawę Sprawiedliwemu Sędziemu, który ostatecznie odda sprawiedliwość swojemu ludowi. Wstawiajmy się także za ludźmi rządzącymi w Egipcie, aby sprawiedliwie rozstrzygali przypadki dotyczące prześladowań chrześcijan.

Źródło: Fox News, Associated Press

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Umorzenie postępowania w sprawie ataku na chrześcijankę
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się