Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Zabójstwa chrześcijan w Synaju Północnym

31 stycznia Wa’el Youssef został zastrzelony przez bojowników na oczach swojej żony i syna w swoim sklepie w Al-Arisz, stolicy prowincji Synaj Północny. Dwa tygodnie później, w tym samym mieście, bojownicy znowu otworzyli ogień, zabijając dwóch kolejnych chrześcijan: Bahgata Williama i Adela Shawqiego. Czwarty chrześcijanin, Gamal Tawfiq, został zastrzelony 16 lutego.

Trzy dni później, 19 lutego, członkowie ISIS upublicznili nagranie video, zawierające wezwanie do zabijania mieszkających w Egipcie chrześcijan. Na filmie pokazano samobójczy zamach bombowy, do którego doszło 11 grudnia 2016 roku w kościele w Kairze. W wyniku potężnego wybuchu życie straciło 29 niewinnych osób.

W wywiadzie dla lokalnej gazety pewien miejscowy chrześcijanin powiedział: „Od czasu czterech ostatnich zabójstw, bardzo ciężko nam się tu żyje. Nie możemy wyjechać, bo mamy tutaj wszystkie środki utrzymania, mamy tu swoje domy i nie mamy dokąd pójść. Codziennie zadajemy sobie pytanie: „Kto następny?”.

Według Middle East Concern jeszcze trzech kolejnych egipskich chrześcijan straciło życie w celowych atakach. Saeed al-Hakim i jego syn Medhat zostali zabici 23 lutego, a następnego dnia uzbrojeni bojownicy wtargnęli do domu Kamala Youssefa i zastrzelili go na oczach żony i dzieci. Po tym ostatnim ataku już ponad 118 chrześcijańskich rodzin wyjechało z Al-Arisz w nadziei na znalezienie schronienia na bardziej bezpiecznych obszarach Egiptu.

Módlmy się, by wszyscy, których bliscy tragicznie zginęli w ciągu ubiegłych kilku tygodni oraz w grudniowym zamachu samobójczym, mogli namacalnie doświadczyć opiekuńczej obecności Pana. Prośmy o Bożą ochronę dla pozostających w Egipcie chrześcijan i innych, którym grożą bojownicy oraz o Bożą mądrość, jak powinni na te groźby reagować. Pamiętajmy też o potrzebie wstawiania się za samymi odpowiedzialnymi za te ataki, by ich twarde serca zostały dotknięte przez Bożą, przemieniającą miłość.

Źródło: Middle East Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Zabójstwa chrześcijan w Synaju Północnym
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się