Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Policja zdewastowała budynek należący do kościoła koptyjskiego

16 czerwca policja wdarła się do trzypiętrowego budynku we wsi Saft Al-Kharsa używanego przez miejscowych chrześcijan jako miejsce nabożeństw i centrum społecznościowe. Budynek został zamknięty łańcuchami i opieczętowany, a całe wyposażenie wyrzucono na zewnątrz.

Miejscowi chrześcijanie starają się o przekształcenie tego budynku w kościoł od 2016 roku. Jednak władze prowincji Bani Suwajf nie odpowiadały na składane wnioski. W oczekiwaniu na decyzję chrześcijanie spotykali się w tym budynku na nabożeństwa. Nie byli z tego zadowoleni miejscowi muzułmanie, którzy z tego powodu zdemolowali 22 czerwca 2016 roku domy czterech chrześcijańskich rodzin.

Dzień po nalocie policji, po spotkaniu z duchownymi koptyjskimi, gubernator prowincji Bani Suwajf zgodził się na ponowne otwarcie budynku, pod warunkiem, że nie będą tam odprawiane nabożeństwa. Obiecał jednak, że zwróci się do premiera o zezwolenie na sprawowanie tam kultu religijnego.

Utrudnianie wznoszenia, czy używania kościołów zmusza koptyjskich chrześcijan do wyjeżdzania na nabożeństwa do innych miejscowości. Jest to niestety także bardzo niebezpieczne. Wśród 29 osób zamordowanych 26 maja przez islamskich bojówkarzy w prowincji Al-Minja podczas podróży do klasztoru świętego Samuela byli też mieszkańcy wsi Saft Al-Kharsa.

Źródło: International Christian Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Policja zdewastowała budynek należący do kościoła koptyjskiego
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się