Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Kościół wznawia działalność po ataku bombowym

Kościół w Tanta po remoncie

Po ośmiu miesiącach szeroko zakrojonych prac rekonstrukcyjnych chrześcijanie z Tanta (miasta na północ od Kairu) z ogromną radością powitali ponowne otwarcie katedry św. Jerzego, zniszczonej w samobójczym zamachu bombowym w kwietniu ubiegłego roku.

Z okazji ponownego otwarcia kościół otrzymał nową nazwę: katedra św. Jerzego i Męczenników. Zbryzgane krwią kolumny pozostały nietknięte, by przypominać o wielu cennych życiach, zabranych w zamachu.

Katedra w Tanta była jednym z dwóch budynków kościelnych, zaatakowanych tego samego dnia przez zamachowców samobójców, którzy świadomie obrali za cel chrześcijan, obchodzących Niedzielę Palmową. W wyniku obydwu zamachów (do drugiego doszło w kościele w Aleksandrii), zginęło ponad 40 osób, a ponad 100 zostało rannych.

„Wszyscy są zdumieni widokiem kościoła, który podniósł się z gruzów, a jego ruiny przekształciły się w przestronny, wyjątkowo piękny budynek” – powiedział miejscowy biskup, Anba Pola. „Krzyki przerażenia z powodu przelanej krwi męczenników stały się teraz pełnym radości pochwalnym wołaniem”.

Módlmy się, by odbudowany budynek kościelny służył dla Bożej chwały i błogosławieństwa Bożego ludu, a wszyscy, którzy do niego wchodzą, byli chronieni i otaczani pokojem.

Źródło: World Watch Monitor

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Kościół wznawia działalność po ataku bombowym
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się