Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Chrześcijanin walczy o uznanie swej wiary

Według raportu Compass Direct z 26 lutego Maher Ahmad El-Mo'otahssem Bellah El-Gohary (lat 56), który nawrócił się z islamu do Chrystusa, toczy prawną batalię o otrzymanie dowodu tożsamości uwzględniającego jego chrześcijańską wiarę. Ponad 20 islamskich prawników wzięło udział w rozprawie sądowej 22 lutego, podczas której opowiadali się za oskarżeniem El-Gohary’ego o odstępstwo i wyrokiem śmierci dla niego. Prawnicy ci przedstawili jakieś notatki służbowe, które rzekomo stwierdzały, że przypadki takie jak El-Gohary’ego są częścią syjonistycznego ataku USA na islam w Egipcie. Dokumenty te opisywały także chrześcijaństwo jako wyznanie niższej kategorii niż islam i stwierdzały, że chrześcijanie chronią i bronią nawróconych z islamu na swoje własne ryzyko. W obawie przed napaścią El-Gohary nie brał udziału w rozprawie. Wcześniej usiłował uzyskać dokumenty upoważniające jego adwokata do reprezentowania go w sądzie. Kiedy jednak udał się do urzędu stanu cywilnego w celu podpisania tych dokumentów, został pobity przez urzędników. El-Gohary był wielokrotnie napadany podczas swojej walki prawnej. Zarówno jemu, jak i jego córce grożono śmiercią. Według ostatnich doniesień El-Gohary przebywa w ukryciu.

Walka El-Gohary'ego o prawne uznanie jego chrześcijańskiej wiary wynika z obaw o córkę, która za około rok otrzyma swój własny dowód tożsamości.  Jeśli jego dokument nie zostanie zmieniony, córka będzie podlegać prawu islamskiemu, zgodnie z którym nie będzie miała prawa do poślubienia chrześcijanina. Już teraz, mimo tego, że jest chrześcijanką, musi uczęszczać do islamskiej szkoły.

Módl się o bezpieczeństwo i ochronę dla El-Gohary’ego i jego córki. Módl się, aby w tym wrogim środowisku egipscy chrześcijanie mogli wyrażać swoją prawdziwą religijną tożsamość.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Chrześcijanin walczy o uznanie swej wiary
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się