Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Zamknięcie kościoła w wyniku ataku

12 kwietnia w Górnym Egipcie tłum rozgniewanych muzułmanów dokonał ataku na budynek kościelny na oczach ponad 200 przestraszonych dzieci. W wyniku napaści obiekt został uszkodzony, a trzy osoby, w tym dwóch liderów kościoła, odniosły obrażenia. Policja nakazała bezterminowe zamknięcie kościoła w celu uniknięcia kolejnych aktów przemocy.

Istnieją obawy, że obecne przy ataku dzieci mogły doznać szkód psychicznych. Poza tym miejscowi Koptowie zostali pozbawieni miejsca zgromadzeń, ponieważ był to jedyny budynek kościelny w okolicy.

Istnieją podejrzenia, że zajście było reakcją na plany rozbudowy budynku kościelnego w celu zaspokojenia potrzeb rozwijającej się liczebnie kongregacji. Dzień przed atakiem przywódca wsi z gniewem wyrażał się na temat budynku, oskarżając chrześcijan o „zdradę” i wzywał sąsiadów do podjęcia działań przeciwko kościołowi.

Módlmy się uzdrowienie emocjonalne dzieci, które były zmuszone do oglądania tego aktu przemocy. Módlmy się o udaremnienie dalszych prowokacji i ataków. Niech tam, gdzie dziś panuje niezgoda, zapanuje Boża miłość i duch sąsiedzkiej jedności. Módlmy się o Boży pokój i ochronę dla chrześcijan w Egipcie.

Źródła: International Christian Concern, Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Zamknięcie kościoła w wyniku ataku
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się