Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Porwanie chrześcijanki, ataki na chrześcijan

Jak podaje Assyrian International News Agency (AINA) w swoim raporcie z 5 października, grupa koptyjskich chrześcijan w Aleksandrii została zaatakowana i aresztowana przez egipską policję po próbie uwolnienia młodej chrześcijanki porwanej przez muzułmanów.

19-letnia Myrna Hanna została porwana dziesięć miesięcy temu i zmuszona do poślubienia muzułmanina. 30 września zadzwoniła do swojego ojca Gama Labiby Hanny, błagając go o pomoc. Hanna, jego szwagier i jeszcze jeden wierzący o nazwisku Rafat Girges Habib, udali się natychmiast do mieszkania, gdzie przebywała Myrna. Tam wpadli w zasadzkę, zastawioną na nich przez jej teścia oraz pięciu innych muzułmanów, którzy próbowali ich zastraszyć. Ostatecznie Myrna zdołała opuścić ten dom wraz ze swoim ojcem. Jej teść natychmiast złożył doniesienie na policji. Wujkowie Myrny oraz jej ojciec zostali szybko aresztowani i oskarżeni o uprowadzenie. Jak wynika z doniesień, zostali oni poturbowani przez policjantów. Policja włamała się do domu rodziny Hanna. Zdemolowano także sklep należący do Habiba. Wujkowie Myrny zostali zwolnieni po to, aby przyprowadzić ją na posterunek policji, gdzie została przekazana swojemu teściowi. 2 października zwolniono z aresztu jej ojca. Następnego dnia aresztowano kilku krewnych Habiba i poturbowano ich żony. Władze kontynuowały aresztowania, dopóki Habib sam nie oddał się w ręce policji.

Módl się, aby Myrna została uwolniona z rąk swoich porywaczy. Proś Boga, aby ją podtrzymał i dodał jej sił, gdyż jest w szóstym miesiącu ciąży.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Porwanie chrześcijanki, ataki na chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się