Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Legalizacja kościołów pośród zamieszania

Według danych z kwietnia w całym Egipcie pozytywnie rozpatrzono 74 podania o legalizację niezarejestrowanych kościołów. 19 maja odbyło się kolejne zebranie komisji rządowej, po którym zalegalizowano następne 70 kościołów, co daje w sumie 1638 zarejestrowanych wspólnot od czasu powstania komisji w styczniu 2017 roku. Do rozpatrzenia pozostaje jeszcze 2 tysiące podań.

Mimo pozytywnych działań demonstrowanych przez rząd władze w niektórych rejonach nadal stwarzają problemy. 20 maja w Koum Al-Farag lokalne władze zniszczyły budynek kościoła w odpowiedzi na protesty o podłożu religijnym. Jednokondygnacyjny budynek przez 15 lat służył jako miejsce kultu.

Kilka lat temu miejscowi muzułmanie zbudowali obok kościoła meczet, by nie dopuścić do jego zaaprobowania w toczącym się procesie legalizacji. Gdy chrześcijański budynek został niedawno poszerzony, by pomieścić rosnącą społeczność, doszło do napięć między chrześcijanami i muzułmanami. By zapobiec dalszemu zaostrzeniu konfliktu, lokalne władze zniszczyły zarówno kościół, jak i meczet. Gdy chrześcijanie próbowali powstrzymać wyburzanie, 14 z nich trafiło do aresztu.

Dziękujmy Bogu za postęp egipskiego rządu w procesie przyznawania oficjalnych pozwoleń na działalność kościołów. Módlmy się, by ten proces nadal toczył się pomyślnie, aby kościoły mogły otrzymać długo oczekiwany status prawny. Pamiętajmy w modlitwie o mieszkańcach Koum Al-Farag, a także o innych, którzy doświadczają w swoich społecznościach napięć na tle religijnym. Módlmy się, by Bóg dał mądrość władzy, która pracuje nad rozwiązaniem problemów leżących u podstaw napięć.

Źródła: Egypt Independent, Christian Post, Christian Solidarity Worldwide

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Legalizacja kościołów pośród zamieszania
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się