Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Konflikt na tle religijnym

11 listopada aresztowano młodego chrześcijanina z powodu jego komentarzy na Facebooku mających znieważać islam. Komentarze pojawiły się w trakcie gorącej dyskusji online, po czym zostały przez innych szeroko udostępnione.

18-letniemu Youssefowi Hany grozi do pięciu lat więzienia. 14 listopada sąd w Ismailia orzekł o jego zwolnieniu za kaucją, gdy Youssef przeprosił i podkreślił, że szanuje islam. Po internetowej dyskusji aresztowano też pewną muzułmankę za rzekome znieważenie chrześcijaństwa, jednak uwaga mediów była skupiona na chrześcijaninie.

W reakcji na zajście rzecznik Koptyjskiego Kościoła Prawosławnego publicznie skrytykował wszelkie religijne zniewagi, twierdząc, że obrażanie jakiejkolwiek religii jest absolutnie nie do przyjęcia, ponieważ powoduje rozłam między ludźmi i w społeczeństwie jako całości.

Módlmy się, by sądy rozstrzygające sprawę Youssefa Hany stosowały zasadę równego traktowania i orzekały sprawiedliwie. Módlmy się, by świadectwo Youssefa i jego szczere przeprosiny pomogły utorować drogę ku większej tolerancji i zrozumieniu między egipskimi społecznościami chrześcijan i muzułmanów. Niech Boży lud otrzyma mądrość i łaskę, by z pasją dzielić się Ewangelią i dążyć do pokoju ze wszystkimi (Rz 12,18), postępując ze współczuciem, życzliwością, pokorą, łagodnością i cierpliwością (Kol 3,12). Prośmy też naszego Ojca w Niebie, który jest Bogiem pojednania, by przyniósł pokój do podzielonego, egipskiego społeczeństwa.

Źródła: Morning Star News, Ahram Online, Egypt Independent

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Konflikt na tle religijnym
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się