Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Atak na chrześcijanina z niepełnosprawnością fizyczną

17 marca sąsiedzi brata „P” nakłonili go do wyjścia z domu, a następnie pobili z powodu jego nawrócenia na chrześcijaństwo. Ze względu na fizyczną niepełnosprawność „P” nie mógł uciec, ale na pomoc przyszli mu inni chrześcijanie z sąsiedztwa. Oni również zostali zaatakowani przez napastników.

Podczas ataku dom „P” wraz z całym dobytkiem został zniszczony. Mimo, że ofiara napadu zgłosiła atak na policję, władze zamiast szukać sprawców ataku, zatrzymały poszkodowanego. Na szczęście prawnicy zdołali ustalić miejsce jego przetrzymywania i doprowadzili do bezpiecznego uwolnienia.

Módlmy się o fizyczne i emocjonalne uzdrowienie brata „P” oraz chrześcijan, którzy pomogli mu podczas ataku. Niech Bóg obficie zaopatrzy tego niepełnosprawnego wierzącego, aby miał wystarczające środki na pokrycie kosztów zniszczeń. Prośmy Pana, aby dał mądrość „P” i jego prawnikom, którzy zastanawiają się, czy powinni podjąć dalsze kroki prawne. Jakakolwiek będzie ich decyzja, niech osoby odpowiedzialne za atak doświadczą przekonania o swoim złym postępowaniu i zwrócą się w wierze ku Bogu, uznając Jego Syna Jezusa Chrystusa jako osobistego Zbawiciela.

Źródło: Middle East Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Atak na chrześcijanina z niepełnosprawnością fizyczną
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się