Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Koptyjski student zamordowany przez kolegów za noszenie krzyża

Ayman Nabil Labib16 października w Mallawi, w prowincji Minya został zamordowany 17-letni Aymana Nabila Labiba. Do zabójstwa doszło w wyniku  sprzeczki w klasie odnośnie noszenia krzyża.  Chociaż egipskie media określiły to zabójstwo jako „nie dokonane na tle religijnym", rodzice Aymana oznajmili, że ich syn został zamordowany „z zimną krwią, bo nie chciał zdjąć krzyża na polecenie swojego muzułmańskiego nauczyciela”. Ayman miał także krzyż wytatuowany na nadgarstku, zgodnie z koptyjską tradycją, jak też inny krzyż, który nosił pod ubraniem. Jak twierdzą świadkowie,  Aymanowi nakazano, aby ukrył swój tatuaż z krzyżem, ale odmówił i ostentacyjnie pokazał drugi krzyż, który nosił pod koszulą.

Podczas gdy oficjalne źródła donoszą, że Ayman został pobity na podwórku szkolnym, w rzeczywistości został ciężko pobity w szkole w obecności nauczyciela, który podobno próbował go udusić. Ayman uciekł do łazienki, jednak oprawcy podążyli za nim i tam kontynuowali swój atak. Gdy kierownik zabrał go do swojego gabinetu, jeszcze oddychał, jednak zmarł godzinę później w karetce pogotowia wiozącej go do szpitala.

W związku z morderstwem zatrzymano dwóch muzułmańskich studentów. Istnieją jednak poważne obawy, że lokalni urzędnicy mogą „ukrywać” dowody i usiłować wpłynąć na świadków, twierdząc, że atak miał miejsce w wyniku tarcia między uczniami. Tymczasem gubernator Minya zawiesił dyrektora szkoły, dwóch kierowników i dwóch pracowników socjalnych, którzy byli na służbie, gdy Ayman został zabity. Od tamtej pory podobno wszystkie te zawieszone osoby zniknęły.

Módlmy się, aby Pan pocieszył tę rodzinę i całą społeczność koptyjską po tej najnowszej tragedii. Módlmy się, aby sprawcy tego czynu zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Módlmy się, aby Pan wykorzystał tę trudną sytuację do rozprzestrzeniania Jego dobroci i łaski w całym Egipcie.

/źródło: Christian Solidarity Worldwide, Assyrian International News Agency/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Koptyjski student zamordowany przez kolegów za noszenie krzyża
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się