Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Tysiące chrześcijan modliły się za kraj

Dziesiątki tysięcy egipskich chrześcijan zebrały się w listopadzie na modlitwie.

11 listopada około 70 000 chrześcijan zgromadziło się na uwielbieniu i modlitwie w kościele św. Szymona (tzw. kościele Grocie) w Kairze, a miliony na całym świecie oglądało to spotkanie na żywo w telewizji i Internecie. Od 6 wieczorem do 6 rano następnego dnia chrześcijanie z różnych wyznań koncentrowali swoje modlitwy na pokucie, przebaczeniu i oddaniu się prowadzeniu uświęconego życia.

To zgromadzenie modlitewne, największe tego typu w nowożytnej historii Egiptu, odbyło się w burzliwym dla kraju okresie. W lutym były prezydent został zmuszony do ustąpienia ze stanowiska i od tamtej pory Egipcjanie żyją w atmosferze ciągłego chaosu, przemocy i frustracji. Ich rozpacz osiągnęła poziom kulminacyjny w dniu 9 października, kiedy co najmniej 26 osób zginęło, a setki innych zostało rannych, gdy wojsko zaatakowało protestujący tłum składający się głównie z chrześcijan.

Wybory do niższej izby parlamentu rozpoczęły się 28 listopada i potrwają do 10 stycznia przyszłego roku. Wybranemu parlamentowi zostanie powierzone zadanie opracowania nowej konstytucji i utworzenia nowego rządu. 25 partii ubiega się o prawie 500 miejsc w parlamencie, przyczyniając się do złożoności procesu wyborczego w Egipcie. Partie te są bardzo zróżnicowane w poglądach: od islamskich fundamentalistów do marksistów. Chrześcijanie i muzułmanie obawiają się, że ich marzenia o wolnym i demokratycznym państwie, które szanuje wolność religijną zostaną zaprzepaszczone przez islamski ekstremizm. Pomimo niepokojów i niepewności, chrześcijanie w Egipcie szukają u Boga ochrony i wskazówek. Ruch modlitewny rozwija się od kilku lat i teraz rozprzestrzenia się w kościołach w całym kraju.

Módlmy się, aby chrześcijanie w Egipcie położyli nadzieję i ufność w Jezusie Chrystusie, któremu dana jest wszelka władza na niebie i na ziemi (Mt 28,18). Prośmy Pana, by błogosławił i chronił swoje dzieci w Egipcie. Módlmy się o stałą jedność wśród wierzących. Módlmy się, aby wybory przebiegły pokojowo i sprawiedliwie.

/źródło: Dr. Wafik Wahba, Associate Professor of Global Christianity at Tyndale Seminary/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Tysiące chrześcijan modliły się za kraj
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się