Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: Pierwsza rocznica ataku terrorystycznego na kościół w Aleksandrii

Identyfikacja ofiar po zamachu na kościół w Aleksandrii w 2011 r. (zdjęcie:Watani)Nieco ponad rok temu Amira Maurice wraz z narzeczonym uczestniczyła we mszy noworocznej w Kościele Świętych w Aleksandrii. Ich ślub miał się odbyć kilka miesięcy później. Nagle wybuch bomby wstrząsnął kościołem. Teraz ta 28-letnia farmaceutka jest w Niemczech, gdzie przeszła serię zabiegów, mających na celu uratowanie jej nogi i wyleczenie oparzeń. Jej narzeczony nie żyje. Był jedną z 21 osób zabitych w tym zamachu, uznanym za najbardziej tragiczny atak wymierzony w chrześcijan w Egipcie.

Rok, który upłynął od tego ataku nie przyniósł żadnych większych postępów w śledztwie. Zatrzymano co prawda kilku podejrzanych, ale zostali oni już zwolnieni.

Módlmy się za tych, którzy nadal smucą się z powodu utraty bliskich. Módlmy się za rannych, którzy nadal muszą być leczeni z doznanych podczas ataku obrażeń. Módlmy się, aby sprawcy zostali wykryci oraz by władze przeprowadziły sprawiedliwe dochodzenie w tej sprawie. Módlmy się, aby wolność religijna była respektowana w Egipcie.

/źródło: AP, International Christian Concern/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: Pierwsza rocznica ataku terrorystycznego na kościół w Aleksandrii
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się