Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

EGIPT: „Nowy” Egipt coraz bardziej nieprzyjazny dla chrześcijan

W niedzielę 4 marca ksiądz Makarious Bolous z Kościoła Mar Gerges w Aswanie został skazany na pół roku więzienia za drobne naruszenie prawa budowlanego przy budowie swojego kościoła, natomiast nikt z tłumu, który spalił ten sam budynek, nie został aresztowany. Ks. Bolous stwierdził, że wyrok ten w zestawieniu z faktem, że żadnej z osób odpowiedzialnych za spalenie kościoła nie zostały dotychczas postawione zarzuty, stanowi oczywisty przejaw prześladowań i stosowania odmiennych norm prawnych wobec chrześcijan i muzułmanów.

Sąd pierwszej instancji, który wydał ten wyrok, obciążył także ks. Bolousa grzywną w wysokości 300 funtów egipskich (150 zł). Miejscowi urzędnicy stwierdzili bowiem, że budynek był o 2,5 metra wyższy niż w zatwierdzonym projekcie. We wtorek (6 marca) ksiądz pozostawał na wolności, oczekując na rozpatrzenie złożonej przez siebie apelacji.

30 września 2011 r. około 3 tysięcy wieśniaków podpaliło i zdemolowało wspomniany kościół Mar Gerges. Zrównało także z ziemią cztery pobliskie domy chrześcijan oraz budynki dwóch firm również należących do chrześcijan. Napięcie w wiosce El Marenab zaczęło narastać w ostatnim tygodniu sierpnia, gdy muzułmańscy ekstremiści wyrazili oburzenie z powodu prac remontowych prowadzonych w kościele Mar Gerges.

9 października tysiące osób demonstrowało na ulicach Kairu w proteście przeciwko temu incydentowi i innym atakom wymierzonym w chrześcijan. Demonstracja przerodziła się w krwawą łaźnię, gdy uczestniczy kontrmanifestacji otworzyli ogień do demonstrantów, a wojsko wjechało w tłum pojazdami opancerzonymi. Z 27 osób, które poniosły wtedy śmierć, 23 to chrześcijanie.

Módlmy się za wyznawców Chrystusa w Egipcie, którzy żyją tam w stałym zagrożeniu ze strony rosnących w siłę islamistów. Nie mogą także liczyć na pomoc policji lub armii, które często sprzyjają ekstremistom islamskim.

Prośmy Boga o opamiętanie dla egipskich muzułmanów, by oczy ich serc otwarły się i uznali Jezusa Chrystusa za swojego Pana i Zbawiciela.

Głos Prześladowanych Chrześcijan

/Źródło: Compass Direct News/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Egiptu EGIPT: „Nowy” Egipt coraz bardziej nieprzyjazny dla chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się